Проєкт «Пліч-о-пліч»: шість громад Миколаївщини співпрацюватимуть з громадами центру та заходу України

За інформацією: Суспільне.

Громади Кіровоградської, Черкаської, Львівської та Житомирської областей допомагатимуть у відбудові шістьом громадам Миколаївщини. Співробітництво буде в межах національного проєкту "Пліч-о-пліч: згуртовані громади", що презентували на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад у Львові 17 грудня. Мета ініціативи — підтримка та залучення ресурсів для відновлення територій, що зазнали руйнувань від бойових дій.

Про це йшлось у етері "Українського радіо. Миколаїв".

У рамках національного проєкту Снігурівській міській територіальній громаді допомагатиме Пустомитівська міська громада Львівської області.

Начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта відвідав громаду на Львівщині. За його словами, підписано Меморандум про співробітництво, визначені напрямки взаємодії.

"Домовились про спільний проєкт. Ми будуємо центр безпеки в Снігурівській громаді — це місцева пожежна охорона, поліцейський офіцер громади, медик. У подальшому там буде центр охорони наших комунальних об'єктів. Центр робимо за власні кошти, своїми силами. На початку 2025 року партнери прийдуть до нас, і будівельники з Пустомитівської громади допоможуть нам завершити будівництво", — пояснив Кухта.

"Стояти пліч-о-пліч у всіх питаннях, які виникають в нашому повсякденному житті. Це допомога у відбудові, це і спільні проєкти, можливо, з міжнародними організаціями. Це і підтримка наших дітей, молоді: влітку дітки наші поїдуть на Львівщину, відпочинуть".

Галицинівська сільська громада співпрацюватиме з Кетрисанівською сільською громадою Кіровоградської області.

Заступниця Галицинівського сільського голови Оксана Петренко розповіла, що партнери вже були на Миколаївщині, привезли гуманітарну допомогу: продукти харчування, речі, одяг для дітей, ковдри, матраци.

"Будемо з ними обмінюватися в історично-культурному ракурсі, спорт, освіта. Коли у нас були постійні бойові дії на території пошкоджено водопровід і міжнародна організація "Help" допомогла нам придбати матеріали. Партнери будуть допомагати у відновленні водогону на трьох вулицях, саме роботою. Також це кошти, а наша громада на сьогодні не має тих коштів, які були раніше, тому це буде досить значуща допомога. У березні почнемо ці роботи", — розповіла Оксана Петренко.

Засідання Конгресу регіональних і місцевих влад при президентові України. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Широківською сільською громадою Миколаївщини опікуватиметься Голованівська громада Кіровоградської області.

За словами голови Широківської сільської військової адміністрації Сергія Пересунька, планують працювати в організації навчання і відпочинку дітей.

"Ми вже відбудовуємо Широківську початкову школу. Є гуманітарна допомога. І ця громада допоможе оздоровити влітку за кошти з місцевого бюджету Голованівської громади 20 наших діток у Карпатах. На жаль, ми ще очно не зустрічалися з керівництвом, але були створені робочі групи наших громад і поки дистанційно працюємо", — зазначив Сергій Пересунько.

Первомайську селищну громаду підтримуватиме Шполянська міська громада Черкаської області. З 18 грудня вже співпрацюють, визначені пріоритети, що прописані в меморандумі, каже начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.

"Це підтримка аграрного сектору, адже Первомайська селищна громада тривалий час була на лінії фронту, і значна її частина була забруднена вибухонебезпечними предметами. У плані соціальної співпраці ми просимо Шполянську громаду партнерства у розробці рекомендацій, статутів, положень при створенні Центру надання соціальних послуг і Центру надання адміністративних послуг, позаяк для нашої громади це дуже важливо", — сказав Максим Коровай.

Шевченківська громада взаємодіятиме з Коростенською міською Житомирської області.

Зі слів голови Шевченківської сільської ради Олега Пилипенка, йдеться про партнерство у запровадженні відновлювальних джерел енергії.

"У міських громад більший досвід з відновлювальних джерел енергії, облаштування і створення освітнього середовища в укриттях, це все, що пов'язано з методичними заходами для працівників освіти тощо. Також це напрямки ветеранської політики і ментального здоров'я населення", — зауважив очільник громади.

"Цей проєкт показав, що наша сила в єдності і ключ до виживання. Він саме в тому, щоб ті громади, які не зазнали тотальних руйнувань і мають більш стійкі бюджети, допомагали тим громадам, які прийняли на себе основний удар у 2022 році, і зараз є зонами можливих бойових дій.

За проєктом "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" Миколаївський міській громаді допомагатиме Житомирська міська громада.

Що відомо про проєкт

  • Національний проєкт "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" об'єднав понад 100 громад України, підписано понад 50 меморандумів про довгострокові партнерства. Про це йшлось на засіданні всеукраїнського конгресу місцевих та регіональних влад
  • Проєктом передбачена допомога деокупованим громадам або тим, які були на лінії фронту, у відновленні інфраструктури, житлових будинків, шкіл, лікарень та об'єктів соціального значення, а також гуманітарна допомога.

Читати ще

Читати ще

Яким буде графік роботи електротранспорту у Миколаєві на новорічні свята

Читати ще

Тепло, але дощитиме: якою буде погода у першому тижні 2025 року на Миколаївщині

Довідковий Миколаїв