«Просто так їздити не буде»: на Миколаївщині волонтер передав військовим пікап

Волонтер з Галицинівської громади, що на Миколаївщині, Юрій Бешевець передав військовим повнопривідний пікап Ford Ranger. Перед передачею авто жителі сіл Лимани та Лупареве завантажили його домашньою випічкою та іншими смаколиками. Машину використовуватиме мобільна вогнева група ППО.

Про волонтерську ініціативу першого вересня кореспондентам Суспільного розповів волонтер Юрій Бешевець та жителі сіл.

Чоловік каже, пікап через годину отримають бійці 299-ї бригади.

"Це Ford Ranger 2008 року, пригнана з Англії. Ціна — 6200 євро. Ми повністю розрахувалися за неї, закрили збір і сьогодні ми її передамо нашим козакам", — говорить Бешевець.

Волонтер Юрій Бешевець поруч з автівкою для ЗСУ. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Це 36 машина, яку Юрій передає підрозділам ЗСУ.

"Дійсно велика допомога від наших громадян, які перебувають за кордоном. Не всіх, але багато людей допомагає і завдяки цьому, ми маємо змогу збирати на такі автівки. І не тільки авто, але і РЕБи та дрони. Це ті люди, з якими я працював і ті, що не знають в нашому волонтерському русі "Все буде Україна". Я дуже вдячний, бо це вагома допомога для наших хлопців", — висловлюється волонтер.

У пікап та волонтерське авто вантажать маскувальні сітки. Машина рушає сільськими дорогами, зупиняється біля будинку Валентини та Івана. Жінка приготувала для військових смаколики.

"Пиріжки з печінкою качиною. Огірочки та помідорчики, для наших хлопчиків. Дякуємо їм, що нас захищають. Ми жодного разу не пропускали, кожен раз допомагаємо. На Краматорськ, на Донецьк, на Херсон. Де тільки треба, там і направляємо", — каже жінка.

Жителі Галицинівської громади передають смаколики для ЗСУ у пікап. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Житель Галицинівської громади передає смаколики для ЗСУ у пікап. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Випічка та смаколики для ЗСУ. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Згодом відбулася зустріч у полі з мобільною вогневою групою. Їжу з волонтерської машини перевантажують в пікап. Військовим передають документи на машину.

"Будемо використовувати для мобільної вогневої групи у нас. Виїжджаємо, працюємо по "шахедах", по ракетах. Оце одна стоїть, і це в нас буде друга. Велике дякуємо за допомогу таку. Поки ми ще не знаємо, що це буде. Але є і кулемети, так що щось поставимо. Просто так їздити не буде. Щось поставимо", — каже військовий ЗСУ Олег.

Військовослужбовець Олег поруч з переданим пікапом. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Військовослужбовці ЗСУ разом з волонтером Юрієм поруч з зенітною зброєю. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Військовослужбовці ЗСУ поруч з переданим пікапом. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Наступна передача техніки військовим відрізнятиметься, говорить Юрій.

"У цьому місяці ми не купуватимемо автівки. У нас був запит від однієї з наших бригад на Херсонський напрямок — придбати човен для евакуації наших воїнів з островів. Ми знайшли через знайомих цей човен. Разом з двигуном, з лафетом. Він вже на ходу готовий. Це шикарний варіант, який коштує 7500 євро. Нам треба їх зараз зібрати. У нас початок вже є, ми оголосили збір і збираємо далі", — розповідає Юрій.

Човен для ЗСУ. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Юрій каже, що за місяць вдається в середньому зібрати до 10 тисяч євро на придбання техніки військовим та інших необхідних речей.

Читати ще

Читати ще Горіло зерносховище внаслідок обстрілу: за добу вогнеборці загасили 41 пожежу на Миколаївщині