Протягом 12 років понад 100 слухачів. Миколаївські пенсіонери вивчають комп’ютерні технології на курсах

За інформацією: Суспільне.

Миколаївські пенсіонери на курсах з технологій, 19 грудня 2023 року. . Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській дитячій бібліотеці імені Шури Кобера та Віті Хоменка тривають курси з комп'ютерних технологій для пенсіонерів. Слухачі віком 60+ вивчають пошукові програми, сервіси для оплат, електронні документи та соціальні мережі.

Як пенсіонерам вдається опанувати новітні технології дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ніна: "Я прийшла сюди, і чоловіка привела"

Пані Ніна разом зі своїм чоловіком вивчають комп'ютерні технології. Жінка дізналася про курс від знайомої.

"Я дістала телефон свій маленький, вона сказала: "Чому ти не купиш собі смартфон", а я не знаю як ним користуватися, а пояснювати нікому і ніколи. І я прийшла сюди, і чоловіка привела. Тут багато нових тем, які потрібні для життя. Він став ходити, разом так і ходимо", — говорить Ніна.

Відвідувачка курсів пані Ніна. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

За період навчання Ніна опанувала застосунки для сплати комунальних послуг, "Дію" і деякі соціальні мережі. Проте, їй найбільше подобається користуватися Фейсбуком.

"Я тепер вже можу спілкуватися у Фейсбуці, знаю Ютуб, знаю, як знайти якусь цікаву інформацію, музику цікаву. Усе, що мені потрібно, спілкуватися з друзями", — розповідає жінка.

Ніна з чоловіком на курсах. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Віра: "Познайомилися з Фейсбуком, з Вайбером, з ТікТоком"

Віра — одна зі слухачок курсу, дізналася про навчання з газети та вивчала все з нуля.

"Починали ми з включення комп‘ютера, тепер вже вміємо робити більшість операцій. Познайомилися з Фейсбуком, з Вайбером, з ТікТоком", — каже жінка.

Віра дізналася про курси із газети. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Найбільше Віра захоплюється Фейсбуком.

"Вивчення пошти й сплата комунальних послуг — це подобається чи не подобається, але потрібно. Це необхідно, це те, що потребується нині. А подобається мені Фейсбук", — додає Віра.

Як організовані курси: "За 12 років понад 100 учнів"

Ідея започаткувати курси виникла в закладі 12 років тому, коли бабусі приводили своїх дітей на гуртки, а самі, поки чекали, просили допомоги з телефоном чи комп'ютером у бібліотекаря.

Викладачка комп'ютерних технологій Олена Бойко каже, за час існування курсу організатори навчили понад 100 учнів, багато з них продовжують навчання у бібліотеці навіть після завершення — переходять на новий рівень.

"Як спілкуватися, як викладати дописи, як можна подзвонити за допомогою месенджера або соціальні мережі якійсь. Як знайти друзів, тобто спілкування — це важливо в їхньому віці. У деяких людей діти перебувають в інших країнах, в інших містах і це допомагає їм спілкуватися", — говорить Олена Бойко.

Викладачка комп’ютерних технологій Олена Бойко. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Курс для пенсіонерів розрахований на вивчення комп'ютерних технологій з нуля, проте все залежить від слухачів та їх потреб.

"Ми проходимо різні теми, починаємо з пошуку інформації, як влаштований комп‘ютер, пошта і соцмережі, "Приват 24", "Дія" й інші теми, які у нас виникають в залежності від кожної групи, тобто хтось щось вже вміє робити. А хтось не вміє і я роблю анкетування під час першого заняття і ми дивимося що ця група потребує", — каже викладачка.

Слухачі курсів за комп’ютерами. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Курси в бібліотеці — безкоштовні, усі охочі можуть взяти участь, подавши заявку, попередньо.

У кожній групі у нас десь десять людей. Дві групи у нас займаються. Ті, хто хоче займатися, записуються у чергу. У нас є зошити, в які ми заносимо контакти, й потім коли приходить час займатися іншій групі, то телефонуємо, і люди приходять на заняття.

Довідковий Миколаїв