Прозорість та звітність: що відомо про впровадження регуляторної політики у Миколаєві

За інформацією: Суспільне.

У 2024 році експерти оцінили діяльность Миколаївської міської ради відповідно до Регуляторного стандартуДержавна регуляторна служба розробила єдині стандарти, за якими державні органи, що мають регуляторні функції, мавють оприлюднювати дані.. Загальний показник становить 71 відсоток. До уваги бралося дотримання принципів прозорості та підзвітності у здійсненні державної регуляторної політикиНапрям державної політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.

Про це Миколаївській міський голова Олександр Сєнкевич розповів під час звіту у прямому етері.

За його словами, публічний звіт є вимогою чинного законодавства.

Головна ідея — стати найпрозорішим містом в Україні.

"Реалізація державної регуляторної політики Миколаївською міською радою та виконавчим комітетом у 2024 році здійснилось у відповідності до завдань, визначених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та з урахуванням вимог Закону України "Про правовий режим воєнного стану", — сказав Сєнкевич.

Як зазначив очільник міста, оцінювали за методологією "Регуляторний стандарт", що розроблена ГО "Аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб".

Основні показники діяльності виконавчих органів Миколаєва:

  • Прозорість — 82 відсотки відповідності Регуляторному стандарту;
  • Підзвітність — 60,5 відсотків відповідності Регуляторному стандарту;
  • Загальна оцінка — 71 відсоток відповідності Регуляторному стандарту.

У 2024 році Миколаївська міська рада затвердила чотири регуляторні документи:

  • про порядок створення, оновлення, перевірки топографо-геодезичних знімань та ведення єдиної цифрової топографічної основи у Миколаєві;
  • правила паркування транспортних засобів на території міста Миколаєва;
  • про порядок функціонування комплексу з сортування побутових відходів у Миколаєві;
  • про плату за доступ до об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електронних комунікаційних мереж, будинкової розподільної мережі комунальної власності громади.

Два акти ухвалив виконавчий комітет Миколаївської міської ради:

  • вимоги до розміщення зовнішньої реклами та вивісок у Миколаєві;
  • правила розміщення зовнішньої реклами.

Міський голова Олександр Сєнкевич, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко під час звіту. Миколаївська міська рада

Фахівці міської ради створили та оновлюють реєстр регуляторних актів, зауважив очільник міста. Станом на 27 грудня у реєстрі 57 документів: 34 рішення міської ради, 21 рішення виконкому міськради та два розпорядження міського голови.

"Ці плани та доповнення до них оприлюднені у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та розміщені на офіційному порталі Миколаївської міської ради у підрозділі "Регуляторна діяльність" у розділі "Підприємцям". Там є у нас реєстр чинних регуляторних актів", — сказав Сєнкевич.

Директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко додала, можна надати пропозиції і зауваження до актів.

"Будуть розглянуті ваші пропозиції, зауваження і надані вам відповіді щодо врахування або неврахування в залежності від пропозиції та зауважень. Якщо у вас будуть питання, також можете звертатися як до Департаменту економічного розвитку, так і до розробників регуляторних актів", — зауважила Тетяна Шуліченко.

Читати ще

Читати ще

Армія РФ атакувала артилерією село на Миколаївщині

Читати ще

На Миколаївщині в аварії загинули дві людини

Читати ще

Прохолодно й без опадів: погода на Миколаївщині 28 та 29 грудня

Довідковий Миколаїв