Спроби американського президента Дональда Трампа домовитися з РФ так чи інакше зіштовхнуться з реальними намірами Кремля.
Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив Володимир Єрмоленко – філософ, доктор політичних студій, головний редактор UkraineWorld, президент Українського ПЕН (культурна і правозахисна громадська організація).
«Для Росії – це війна за відновлення імперії. І реальність покаже Дональду Трампу – що вона не закінчиться так, як він собі надумав», – заявив він.
За словами філософа, Трамп прийшов до влади з гаслами про те, що війну «почав Байден», а він має її будь-що закінчити. Зараз він мусить пояснити американським виборцям, що Америку слід вивести з війни, бо вона не в американських інтересах. Саме цю мету американський президент і переслідує, зокрема, називаючи російсько-українську війну «безглуздою».
«Проблема в тому, що реальність – інша, і він хоче зламати цю реальність об коліно. Вона, звичайно, буде мститися за такий легковажний підхід. Але в адміністрації Трампа ніхто не розуміє, про що йдеться, що таке Росія, що таке її війни. Для нас це війна за виживання, за незалежність. Стільки втрат, стільки жертв – наша боротьба наповнена сенсом», – пояснив Єрмоленко.
Прагнення Трампа закінчити війну українцям треба використати так, щоб майбутній мирний договір не означав для України окупацію і втрату незалежності, вважає експерт.
«Для Трампа мир, коли немає України, – теж мир. Тому треба аргументувати для Заходу, Америки, що мир можливий, тільки якщо він sustainable (сталий). Стабільний, гарантований, чітко забезпечений гарантіями безпеки, миротворцями тощо. Інакше це – умиротворення», – зазначив Єрмоленко.
На думку філософа, помітна схожість між діями Трампа і Ніколя Саркозі (президент Франції у 2007-2012 роках). Саркозі також намагався після нападу Росії на Грузію у 2008 році досягти миру і пишався своєю участю в переговорних процесах.
«Дуже гордо розповідав, що він досягнув миру. Я добре пам’ятаю його вираз обличчя в серпні 2008 року. Де зараз Саркозі? Всі розуміють, що він політикою вмиротворення фактично відкрив двері для подальшої експансії Росії. І Трамп може увійти в історію як людина, яка потурала новому Гітлеру. І він не одразу це зрозуміє, а поступово – коли бачитиме, що Путін його намахує (а так рано чи пізно станеться)», – сказав Єрмоленко.
Читайте також: Снайдер закликав Трампа проводити правильну політику зі встановлення миру в Україні
Як повідомляв Укрінформ, 18 лютого у Саудівській Аравії відбулися переговори американської делегації та представників Росії. Американську сторону представляли держсекретар Марко Рубіо, радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волтц та спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф. З російської сторони були глава МЗС Сергій Лавров, помічник Путіна Юрій Ушаков та очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Путін боїться прямих переговорів з Україною, вважаючи такі дії програшем і слабкістю. Зеленський також підкреслив 17 лютого, що Україна не визнаватиме жодних результатів переговорів у Саудівській Аравії без участі України.
Зеленський також вважає, що переговори в Саудівській Аравії між представниками РФ та США допомогли Путіну вийти з багаторічної ізоляції.