Кухні народів світу — це симбіоз історії, культури та географії. Традиційні страви — поєднання продуктів, що характерні для певних територій та доступного способу приготування. Коли на порядку денному з’являється кримськотатарська кухня рецепти, що згадуються першими — плов, шурпа, курук, баклава, соковиті чебуреки та рахат-лукум. Познайомимося ближче з традиціями та рецептами, які формувалися століттями на Кримському півострові.
Історична довідка
Кримськотатарська кухня — це прості та поживні страви з продуктів тривалого зберігання або свіжого м’яса та овочів. Добре знайомі нам рецепти сформувалися під впливом:
- турецької кухні — спецій, солодощів, прянощів;
- способу життя — вино, сир, в’ялене, копчене або мариноване м’ясо легко брати з собою та зберігати без спеціальних умов, риба завжди була доступна свіжою;
- вимог до високої поживної цінності та необхідності швидкого приготування — смаження, тушкування, випікання і варіння.
Щедрий стіл — це важлива частина культури кримських татар. Безліч закусок, супів, гарячих страв і десертів — міра гостинності господарів. Тож, якщо ця ідея тобі близько, то маємо для тебе кілька традиційних рецептів, що не залишать тебе та твоїх близьких байдужими.
По-домашньому та з любов’ю
Пропонуємо знайомитися з кримськотатарською кухнею через доволі знайому страву — чебуреки. Кожна хвилинка саму, що ти витратиш на них буде винагороджена сторицею.
Для тіста знадобиться:
- пшеничне борошно — 350 г;
- сухі «Львівські дріжджі» — 6 г;
- газована вода — 200 мл;
- цукор — 10 г;
- сіль — 10 г;
- олія – 50 мл.
З’єднай всі сухі інгредієнти та залий до них воду кімнатної температури, замішай еластичне тісто, додай олію та заміси ще раз, залиш на 10 хвилин. Розділи масу на 10 рівних частин.
Для м’ясної начинки візьми 400 г фаршу, змішай зі 150 мл газованої води, сіллю, зеленню та спеціями до смаку. А для сирної начинки потрібно 300 г сиру та зелень. Роби з тіста круглі тонкі коржики, на одну сторону накладай начинку, прикривай другою та міцно защипуй край від середини до краю. За бажанням, додай рельєфу вилкою, що вмочена в борошно. Підсмаж чебуреки на вогні протягом 3 хвилин з кожної сторони та поклади на паперовий рушник, щоб позбавитися надлишків олії.
І на десерт…
На десерт пропонуємо приготувати печиво кураб’є — страву що стала найбільш популярною та відомою серед рецептів кримськотатарської кухні. Знадобиться:
- пшеничне борошно — 250 г;
- м’яке вершкове масло — 150 г;
- цукрова пудра — 50 г;
- яєчний білок — 1 шт.;
- ванільний цукор — 1 ч. л.;
- джем або варення — 3 ст. л.
Найголовніше — дотримуватися етапів, пропорцій та температур. Потрібно змішати масло з цукровою пудрою та ванільним цукром до однорідності, додати яєчний білок і добре перемішати знову. Поступово ввести просіяне борошно, щоб вийшло м’яке тісто, що не липне до рук.
Масу перекласти в кондитерський мішок з насадкою у формі зірочки та викласти на деко, що застелене пергаментом. В центрі кожної зробити заглиблення та наповнити його джемом. Випікати кураб’є треба 10-15 хвилин при температурі 180°C до золотистого кольору. Так ти отримаєш легке та ніжне печиво, що тане в роті та смакує з чаєм, какао або кавою.