За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві з 2022 року функціонує "Дім милосердя", де алко- та наркозалежні люди безкоштовно можуть реабілітуватися. Тут пацієнти ремонтують побутову техніку, опікуються господарством, читають книги та моляться.
Детальніше про роботу реабілітаційного центру кореспондентам Суспільного розповів керівник Сергій.
Центр має свій двір, де є курник, кролі, коптильня, місце для роботи з деревиною. А влітку тут збираються люди та влаштовують пікніки. У закладі все роблять за свої гроші, каже Сергій. Одним з джерел самозабезпечення є ремонт побутової техніки.
"Збираємо техніку, перебираємо, робимо з неї робочу. І за одне хлопці опановують нові професії. Майстер по ремонту побутової техніки. Коли людина має в руках професію, то може забезпечити себе. Буде менше тяги займатись якоюсь дурницею", — розповідає Сергій.
Керівник реабілітаційного центру Сергій у дворику. Миколаїв, 15 січня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Чотири місяці на реабілітації перебуває 34-річний Єлісей. Чоловік споживав метадонНапівсинтетичний лікарський засіб, що використовують для лікування наркотичної залежності. Він діє як замінник, допомагаючи зменшити симптоми ломки та бажання вживати наркотики, але без сильного "кайфу". Метадон приймають під контролем лікаря. Один із найбільш розповсюджених засобів вуличної наркоманії. та алкоголь.
"Душі тут чисті в хлопців, не те, що в колі мого оточення з минулого життя. Все з добром якось, з любов’ю. Я одразу не повірив, не міг зрозуміти, чому вони моляться за мене, чому таке ставлення. Мене це на початку здивувало. А з часом я подумав, чому не стати таким самим", — ділиться думками Єлісей.
Єлісей читає книгу. Миколаїв, 15 січня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Серед 20 реабілітантів — Назар. Він тверезий вже два місяці. Хлопець заступив на двотижневе чергування на кухню. Якраз триває оновлення меню, аби страви були різноманітними. Каже, власноруч готують тісто, випікають хліб тощо.
Це не перша реабілітація для Назара.
"Набагато легше ніж на першій було. І завжди брати допомагають, якщо є якісь труднощі чи питання", — розповідає хлопець.
Реабілітант Назар. Миколаїв, 15 січня 2025 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
У будинку центру є читальня, невелика спортивна зала, кімнати де живуть люди. Оскільки реабілітанти потрапляють сюди в різних станах та у різні способи, адже можуть прийти самі або їх привозять рідні, то і підхід до кожної людини персональний, каже керівник Сергій. Повний курс реабілітації — рік.
"Людина повинна прожити всі чотири пори року. І пізнати, бо тригери це те, що нас вибиває "з тапок", так би мовити. Воно в кожній порі року різне".
Кімната центру, де ночують реабілітанти. Миколаїв, січень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Реабілітація триває без медикаментів — режим, трудотерапія, молитви. Через те, що центр не має фінансування, чоловіки працюють: ремонтують речі, перевозять вантажі, допомагають при будівництві.
Проблеми пропрацьовують в психологічних групах. Пацієнти аналізують своє життя, свої звички та вчинки. Як каже Сергій, якщо людина хоче чогось — навчиться.
Аналогічні заклади є в різних містах України. Такі будинки — відкритого типу, тобто силоміць нікого не утримують, розповів керівник Сергій. Тому кількість реабілітантів тут змінюється мало не щодня, додав чоловік.
Читати ще
Читати ще
Врятував брата з вогню: 15-річного хлопця з Миколаївщини нагородили за мужність
Читати ще
Дрова та грошові компенсації: як громадам Миколаївщини допомагають у зимовий період