Рекордна спека в Миколаєві: як жителі міста пристосовуються до +40 градусів

Вже три дні в Миколаєві температура повітря не опускається нижче +40 градусів. 10 липня був встановлений рекордний за 80 років спостережень показник — +40,5 градусів.

Які загрози несе спека та як миколаївці борються з її наслідками — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами провідної синоптикині Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Аліни Пилипенко, 10 липня була зафіксована найвища температура повітря в місті за 80 років дослідження — +40,5 градусів. Попередній рекорд тримався 26 років.

"Останній рекорд для Миколаєва був зафіксований в 1998 році й становив +40,1 градуса. Миколаївська область знаходиться в посушливому регіоні. Надзвичайна і проста спека для нас не є чимось незвичним", — говорить провідна синоптикиня.

За її словами, одним із найтепліших років для Миколаївської області був 2007 рік.

"Тоді по Миколаївській області було зафіксовано високі показники максимальних температур. Саме у Вознесенську було зафіксовано 41,3 градуса. Це абсолютний рекорд по області", — каже Аліна Пилипенко.

За попередніми прогнозами, додає синоптикиня, температура в межах +35…+40 градусів в Миколаєві може триматися ще найближчі два тижні

Місто Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За словами завідувача амбулаторії центру Олександра Токарєва, збільшилась кількість звернень пацієнтів з опіками третього ступеня та серцево-судинними захворюваннями.

"Наразі в моїй амбулаторії було декілька випадків, коли через високу температуру та задуху люди в приміщенні втрачали свідомість. Всі ці випадки не закінчилися госпіталізацією. Ми надавали допомогу і люди собі спокійно йшли додому", — розповідає Олександр Токарєв.

Зі слів майстра одного із сервісних центрів Романа, за відчуттями, це літо спекотніше ніж торішнє. В спеку на роботі рятує тільки кондиціонер.

"Стараємось "наморозити" приміщення перед відключенням, щоб градус був нижчий та вистачило якомога на довше перед черговим відключенням світла", — говорить Роман.

Майстер одного із сервісних центрів Роман. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Скаржиться на погоду і місцевий житель Юрій.

"Панаму одягаю постійно. Бо в голову гріє так, що аж непритомнієш", — каже Юрій.

Місцевий житель Юрій. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Аби легше переживати спеку сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги №6 Тетяна Непомяща рекомендує носити світлий одяг.

"Непотрібно коротенько вдягатися. Навпаки це має бути захищений, закритий, легкий одяг. Тому що пряме сонячне випромінювання навіть в затінку може викликати онкологічні захворювання шкіри", — розповідає Тетяна Непомяща.

Сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги №6 Тетяна Непомяща. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Також сімейна лікарка рекомендує приймати душ і користуватися сонцезахисним кремом.

"Ми наносимо його кожні 2-3 години. Тобто якщо ви зробили це зранку і все, весь день перебували на сонці, а ввечері прийшли – це захисту вам не дасть", — говорить Тетяна.

Крім того, важливо регулювати температуру кондиціонування в кімнаті.

"Температура між вулицею і кондиціонером не має перевищувати 10 градусів. Кондиціонери мають чиститися якомога частіше. Є така інфекція, як легіонела і вона може спричинити захворювання дихальних шляхів", — додає Тетяна Непомяща.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині 13 липня діятиме графік погодинних відключень електроенергії