За інформацією: Суспільне.
Регіональний ландшафтний парк "Тилігульський" розташований на адміністративному кордоні Миколаївської та Одеської областей. Враховуючи недоступність морського узбережжя, кількість відвідувачів Тилігульського лиману щороку зростає.
Про це кореспондентам Суспільного розповів виконувач обов’язків директора парку Олександр Дьяченко.
За його даними, площа ландшафтного парку "Тилігульський" — майже вісім з половиною тисяч гектарів. Для відпочинку облаштували 20 гектарів.
"Мета створення парку — це науково-дослідна робота, охорона території природно-заповідного фонду України. Також мета створення — це саме рекреація та туризм".
Виконувач обов’язків директора парку «Тилігульський» Олександр Дьяченко. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Керівник говорить, у парку зацікавлені залучати на свою територію підприємців, які приваблюють відпочивальників. Один із прикладів ведення бізнесу у парку — ферма з розведення равликів.
Підприємець Олександр Піщаний четвертий рік розводить равликів, яких реалізує у власному кафе на березі лиману. Навчався цієї справи у Польщі.
"Доволі екзотично, доволі нестандартна кухня для України і якась новинка. Зараз у нас маточне поголів’я на 250 кілограмів, ми плануємо зібрати ікри на 10 тонн равлика", — говорить він.
Підприємець Олександр Піщаний. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Равлики. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Равлики. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
За словами Олександр Дьяченка, вся територія парку відкрита для відвідування, але потрібно дотримуватися певних правил.
"Не розпалювати відкритий вогонь — це першочергова вимога. Не смітити, не заїжджати на територію, там де заборонено — автомобілями. Поводитися пристойно та не купатися напідпитку".
Рекреаційний пункт «Лісовичок» на території парку. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Зараз пташки відкладають яйця, тому у парку дотримуються режиму тиші, каже керівник відділу охорони Володимир Громовий. Також стежать за збереженням рослин.
"Ну, буває, що люди розводять багаття, смажать шашлики, дівчатка виривають букети першоцвітів, а також інших рослин. Ми з ними проводимо роз’яснювальні бесіди", — говорить Володимир.
Керівник відділу охорони парку Володимир Громовий. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
"В основному, люди з розумінням ставляться: якщо зробив — попередив. Дуже багато часу ми приділяємо профілактичній роботі з місцевим населенням, з відпочивальниками, підприємцями".
Тилігульський лиман. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Олександр Дьяченко каже, навіть у 2022 році на території парку відпочивали люди. Тоді парк зібрав 70 тисяч гривень рекреаційного збору — це здебільшого 20 гривень від кожного відвідувача облаштованої території, де є навіси, туалети, вода. У 2024 році зібрали майже півмільйона гривень.
Читати ще
Читати ще
У Миколаєві надзвичайники врятували чоловіка під час пожежі
Читати ще
Миколаївець передав вишиванки у колекцію краєзнавчого музею