Ремонт на лінії фронту: як працюють мобільні технічні бригади миколаївських морпіхів

Іван — командир технічного взводу 501 окремого батальйону морської піхоти, що у складі миколаївської 36 бригади. На Курщині механіки його підрозділу майже щодня виїжджають на лінію фронту, аби лагодити пошкоджену російськими обстрілами техніку.

Як працюють механіки показали у 36 ОБрМП.

Командир технічного взводу Іван розповідає, підрозділ переважно ремонтує штатну техніку.

"Штатної у нас не так багато, крім М-113Американський гусеничний бронетранспортер, перша серійна військова машина з алюмінієвим корпусом та "Хаммери"Багатоцільовий колісний транспортний засіб, також відомий, як Humvee — американською військовий автомобіль. Робимо все — від проклейки коліс до "заміни мізків". Переважно у нас підрозділ БпЛА такий постачальник поломаних машин, бо у них там через день і FPV-дрони, і "прильоти" тощо. Ну, всі підрозділи, в основному пікапи", — каже військовослужбовець.

Завдання, на яке виїхала мобільна група, вдалось виконати без ускладнень, пояснює командир техвзводу.

"Масльонка на циліндрі натяжній гусені просто пропускала, і вона впала. Замінили масльонку, підкачали, гусениця натягнута — все, можна їхати. Не включався вентилятор, машина грілася. Хлопці увімкнули примусове, буде нормально", — коментує Іван.

Військовослужбовці стоять біля машини, що ремонтували. Скриншот з відео 36 ОБрМП"Складних ремонтів немає, є тільки труднощі або немає місця, або немає інструмента підходящого. Ми вже за період цієї масштабної нажили трохи інструмента, прилаштувались до ремонту в основному у посадках. Тому що в ангарах сенсу немає ховатися. Ми все: і двигуни міняємо, і коробки — тобто проблем таких немає".

Кожний виїзд, говорить командир підрозділу, пов'язаний з небезпекою.

"Тут небезпечно тим, що все літає, FPV тощо. Хлопці евакуювали позавчора, то встигли проскочити, а "L200" не проскочив. Хлопці з бойових підрозділів у мене є, водії з досвідом нормальним, то звикли вже", — зауважує Іван.

"Переживаєш за особовий склад, вони на виїзди їздять без мене. Трохи не по собі буває".

Один з механіків ремонтної бригади, йдеться у відео, був водієм в РВПРота вогневої підтримки, за станом здоров'я перевівся до технічного взводу 501 окремого батальйону морської піхоти.

"Того року теж підбили мене з РПГРучний протитанковий гранатомет — індивідуальна вогнепальна зброя, різновид гранатомету, що призначений для ураження броньованої техніки, фортифікаційних споруд або живої сили, ледь у полон не потрапив. Під Старомайорськом", — розповідає механік.

Командир додає, поранений чоловік добу діставався до свого підрозділу.

"Добу повз по танкових слідах, думали вже, що цей… Знайшов підбиту М-ку, вийшов по "радійці" на своїх. Молодець!" — каже Іван про механіка.

Механіки техвзводу усувають у машині несправність Скриншот з відео 36 ОБрМП

Руки механіка, що ремонтує машину Скриншот з відео 36 ОБрМП

Технік тримає деталь від машини Скриншот з відео 36 ОБрМП

Зі слів командира технічного взводу, у складі переважно жителі південних областей України.

"Взвод показав себе у батальйоні дуже сильно зі свого боку. Нам навіть командири підрозділів кажуть: "Куди ми без цього взводу". І всі місцеві: Одеса, Миколаїв. Це зараз вже трохи додали з підрозділів", — сказав військовий.

Іван розповідає, техвзвод з перших днів бере участь у військовій операції ЗСУ у Курській області РФ.

"Переїхали ми сюди неочікувано, дуже швидко. Всі вперед, вперед, незрозуміло. Чужа земля, дико трохи. Я ніколи не думав, що ми будемо не на своїй землі воювати. А взагалі до цього ставлюсь: вони у нас знищили все, то хай палять трохи своє. Головне, щоб не наше", — говорить боєць.

Читати ще

Читати ще Діти рятувальників з Миколаївської області побували на відпочинку в Словаччині

Читати ще «Померла в реанімації»: на Миколаївщині водій у стані сп’яніння наїхав на пішохідку — поліція