Реорганізація медзакладів Миколаївщини: депутати облради ухвалили рішення щодо їхньої передачі

За інформацією: Суспільне.

Депутати Миколаївської облради 15 серпня проголосувала за реорганізацію семи медичних закладів шляхом їхнього приєднання до трьох лікарень — обласної дитячої лікарні, фтизіопульмонологічного центру та обласної клінічної лікарні.

Рішення ухвалили під час 23-ї позачергової сесії Миколаївської обласної ради. Засідання відбулось у дистанційному форматі.

"Всі сім закладів, які наразі реорганізуються і будуть приєднані до обласної дитячої лікарні, фтизіопульмонологічного центру та обласної клінічної лікарні будуть працювати в складі цих закладів, як відокремлені структурні підрозділи", — сказав голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик.

Голова Миколаївської облради Антон Табунщик. Антон Табунщик

Питання щодо реорганізації медзакладів розглянули та погодили на восьми комісіях обласної ради, сказав очільник обласної ради.

Керівниця виконавчого апарату облради Тетяна Лабарткава зазначила, що медичні працівники, які переходять до іншого закладу в рамках реорганізації, звільняються за статтею 36 пункт 5, тобто через перехід на іншу роботу. Ті ж працівники, які не продовжують трудові відносини з новим закладом, звільняються за статтею п. 1 ст. 40 КЗпП України розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, що є юридичною особою, а не їх структурного підрозділу.40 пункт 1.

Що відомо про реорганізацію медзакладів на Миколаївщині

Миколаївський обласний будинок дитини об'єднують з Миколаївською обласною дитячою клінічною лікарнею. Це пов'язано зі стратегією реформування системи інституційного догляду і виховання до 2026 року, розповіла 5 травня Ірина Ткаченко.

"Заплановано, що діти не повинні перебувати у Будинках дитини, а бути або на вихованні, усиновлюватися, або у будинках сімейного типу. Але до того часу вони повинні пройти певний етап. Будинок дитини має потужну команду фахівців з реабілітації, потужну базу, але заклад фактично існувати не буде", — пояснила посадовиця.

Чотири монопрофільні заклади приєднали до Миколаївської обласної клінічної лікарні:

  • "Миколаївський обласний шкірно-венерологічний диспансер"
  • "Миколаївська обласна клінічна стоматологічна лікарня"
  • "Обласна офтальмологічна лікарня"
  • "Миколаївська обласна лікарня відновного лікування"

Всі заклади будуть надавати допомогу за своїм територіальним географічним розташуванням.

У Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб є певні проблеми щодо підписаного договору з НСЗУ. По деяких напрямках не вистачає грошей, тому для ефективнішої роботи необхідно їх об'єднати з таким же закладом по нозологічних формах.

Читати ще

Читати ще На вулиці Пограничній в Миколаєві тимчасово вводять двосторонній рух

Читати ще Фінансова підтримка. На Миколаївщині понад 130 людей отримали гроші від обласної ради

Довідковий Миколаїв