За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині рибоохоронні патрулі "впольовують" браконьєрів та стежать за дотриманням правил рибальства. З початку 2025 року патрулі виявили 63 порушення, вилучили майже 100 заборонених знарядь вилову. Збитки водному господарству склали понад 800 тисяч гривень.
Про це кореспондентам Суспільного розповів головний державний інспектор Олександр Щербина.
На одному з рейдів борт з інспекторами рушає водоймою вздовж узбережжя. Через кілька миль патруль помічає прив’язану до очерету сітку. Її витягають, до неї причіплена ще одна.
"Браконьєрська сітка виявлена: вічко приблизно 50 міліметрів, довжина — близько 100 метрів. Риби не виявлено, буде складено акт безгосподарного майна", — говорить головний державний інспектор Дмитро Верлатий.
Інспектори виглядають браконьєрів та сітки у воді. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Поки одна група інспекторів обстежує Інгул човном, їх колеги підіймають в повітря дрон з берега.
"Застосовуємо дрон для пошуку любителів, які порушують правила любительського та спортивного рибальства, а також браконьєрів. Крім того, ним можна виявляти сітки у воді — якщо вона прозора, їх можна помітити з повітря", — розповідає головний державний інспектор Микола Ілюк.
Головний державний інспектор Микола Ілюк підіймає в повітря дрон з берега. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Інспектори у човні отримують повідомлення з берега, що в кількох кілометрах двоє рибалок на білому човні імовірно виловлюють рибу багрінням. При такому типі вилову риба клює не на гачок, а її висмикують з води драчем, який може зачепитися, наприклад, за черево. Такий спосіб вилову є забороненим.
Один з чоловіків говорить, що ніяких правил рибальства не порушував.
Двоє рибалок на білому човні виловлюють рибу. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Інспетор складає на чоловіка протокол. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Риба, яку вилучили. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Рибальство багрінням калічить рибу, каже головний державний інспектор Олександр Щербина. Тобто якщо вона зривається, то зазвичай невдовзі гине, додає інспектор. При собі документів у чоловіка не було, тому його супроводили на берег. Після отримання необхідних особистих даних інспектори склали на чоловіка протокол.
"Було виявлено правопорушника, який здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою забороненого знаряддя лову — драча методом багріння. Він спіймав трьох карасів та одного судака. За це були складені адміністративні матеріали, а збитки склали 8370 гривень", — говорить Дмитро Верлатий.
Головний державний інспектор Дмитро Верлатий. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Всю вилучену рибу віддають в міський притулок для літніх людей та інвалідів, додав інспектор.