Родини полонених та зниклих безвісти: як їм допомагає Координаційний штаб на Миколаївщині

За інформацією: Суспільне.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, 3 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими на Миколаївщині з початку 2024 року звернулося близько 50 людей — членів родин військовополонених. Штаб продовжує надавати психологічну та юридичну допомогу рідним безвісти зниклих та полонених.

Кореспонденти Суспільного третього січня поспілкувалися з родинами військових та організаторами штабу.

З початку 2024 року в соціальних мережах російська сторона масово поширює ІПСОІПСО — сплановані дії з передачі конкретної інформації та індикаторів до аудиторії, щоб вплинути на її почуття, мотиви, критичне мислення і, зрештою, на діяльність іноземних урядів, організацій, груп чи індивідів., яке спрямоване на членів родин військовополонених, розповідає Аркадій Дабагян начальник координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Зовні це схоже на можливість запропонувати родині контакт з її рідним на певних умовах, але під час такого спілкування питання, які задаються переходять з боку розповіді в якому стані знаходиться зараз там людина. Іноді вони кажуть, що мають таку інформацію, чи мають доступ до цієї людини, переходить в бік того, де працюють рідні тут, які обіймають посади, де знаходяться найближчі військові від цього місця", — говорить він.

Допомога дружині військовополоненого, 3 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До Координаційного штабу звернулась Карина — дружина військовополоненого. Говорить, понад рік її чоловік у російському полоні — інформації не багато.

"Мій чоловік захисник Маріуполя. Там і потрапив в полон. Дізналась я з інтернет-ресурсів, а саме було розміщено відео на Ютуб-каналі. Інформації у мене майже рік оновленої немає, дізнаюсь я інформацію та рідні, зі слів звільнених із полону, або ж з інтернет-ресурсів — Росія виставляє на Ютуб-каналах або Телеграм-каналах. І більшість інформації дізнаємося ось так", — каже жінка.

Карина, дружина військовополоненого, 3 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

З боку Росії Карина неодноразово отримувала повідомлення про чоловіка, утім, говорить, усе передає в Координаційний штаб та до органів державної влади.

"Задля безпеки свого чоловіка я не розміщую цю інформацію в різних месенджерах — це все приховано. Я даю інформацію органам державної влади, а також міжнародним організаціям, які займаються питаннями військовополонених", — розповідає дружина військового.

У 2024 році в Координаційному штабі планують розширити програму психологічної підтримки членів родин військовополонених, говорить Аркадій Дабагян.

Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв Головним планом на цей рік — звільнити якомога більше військовополонених та цивільних заручників, які наразі не під нашим контролем. На цей рік у нас заплановано збільшення обсягу роботи, яка пов’язана з дітьми військовополонених. Андрій Дабагянначальник координаційного штабу.

Також Дабагян додає, що в 2024 році планують створити систему співпраці з громадськими об’єднаннями. Є перспектива зібрати в одну велику раду.

Довідковий Миколаїв