Росія не демонструє справжньої готовності до миру і продовжує затягувати час, а її заяви про необхідність усунення так званих "першопричин конфлікту" є максималістськими вимогами, які заперечують суверенітет і територіальну цілісність України.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд на черговому засіданні Постійної ради організації у четвер у Відні.
"Україна погодилася на повне та безумовне припинення вогню в принципі, адже лише коли припиняться удари ракетами та дронами, а також припиниться загибель невинних цивільних, можна розпочати дискусії щодо справедливого та тривалого миру. Минулими вихідними Велика Британія, США та наші європейські партнери повторили заклик до Росії негайно погодитися на 30-денне припинення вогню, як це зробила Україна, щоб створити простір для переговорів. Однак Росія, замість того щоб скористатися цією можливістю, продовжує затягувати час", — заявив він.
За словами британського посла, замість безумовного припинення вогню Росія "знову змінила вимоги, закликаючи до переговорів для усунення так званих "першопричин конфлікту". "Це – код для максималістських вимог, які заперечують суверенітет і територіальну цілісність України та не змінюють ситуацію по суті", — заявив Голланд.
На цьому тлі він привітав заплановані на четвер переговори у Стамбулі, закликавши Росію "добросовісно долучитися до мирних зусиль під проводом США". Він вказав на відданість Президента Зеленського пошукам шляхів припинення війни та відповідну його згоду на переговори з Путіним, "але, як ми тепер знаємо, цю пропозицію було відхилено".
Очільник британської місії в ОБСЄ також зазначив, що оголошені кремлівським диктатором "припинення вогню" на 9 травня та на Великдень були "димовою завісою, покликаною зобразити Росію стороною миру". "Насправді смерті і руйнування, спричинені Росією, тривали. За даними української влади, лише з півночі до полудня минулого четверга було зафіксовано понад 700 порушень з боку Росії", — зазначив він.
Читайте також: Зеленський у Туреччині сказав про свій меседж Путіну
За словами Голланда, Велика Британія "не стоятиме осторонь, поки Кремль зволікає та заперечує".
"Велика Британія та наші союзники готові запровадити додаткові санкції, якщо Росія не продемонструє серйозного ставлення до миру. І ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Тепер, як ніколи, Росія мусить прислухатися до заклику світу та погодитися припинити кровопролиття", — підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Згодом Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на припинення вогню Росією з понеділка і особисто чекатиме на Володимира Путіна в Туреччині 15 травня. Як і було заявлено, у четвер лідер Української держави вже прибув до Анкари.
У середу Кремль затвердив список учасників делегації, яка має взяти участь у переговорах з Україною у турецькому Стамбулі. Путіна серед них немає.
Фото: Х / UK Delegation to the OSCE