Російська атака ракетами на Миколаїв: очевидці розповіли про пошкодження

Одна з ракет, попередньо С-300 поцілила у територію продовольчого ринку у Миколаєві. В результаті горів ресторанний комплекс та торгівельні павільйони на площі у майже півтори тисячі кв.м. В іншому районі пошкоджені житлові будинки. Триває ліквідація наслідків.

Кореспонденти Суспільного побували на місці влучання та поспілкувалися з очевидцями.

Внаслідок обстрілу виникло три пожежі. На місцях працювали 77 рятувальників, також залучили 14 спецмашин, повідомив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Миколаївській області Олександр Задорожний.

"Внаслідок обстрілу було пошкоджено інфраструктурний об’єкт, ресторанний комплекс, торгові павільйони, а також автомобілі", — зазначає Задорожний.

Поламані конструкції на ринку. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Ракета поцілила у територію продовольчого ринку у Миколаєві. Горів ресторанний комплекс та торгівельні павільйони на площі у майже півтори тисячі квадратних метрів.

Власниця одного з магазинів на ринку Валентина каже, вчора лише отримала новий товар. Втім, говорить, хвилюється більше не про це.

"Я почула вибухи, в мене ледь вікна вдома не повилітали. Я на об’їздній живу. А потім, в мене знайомий тут живе, подзвонив сказав: "Валя, горять "Вершки". А біля "Вершків" мій контейнер. Через це я дізналася".

"Я подзвонила сусіду своєму, другий контейнер поруч, Сашку, попросила, щоб він приїхав, він тут поруч живе, а він мені щойно подзвонив, буквально півгодини тому, сказав: "Тітко Валя, мого контейнера немає, а ваш — наче ще каркас стоїть. Все що я знаю". А хочу підійти, бо в мене син безвісти зник, я там залишила усі документи, треба було сьогодні у військкомат. Тепер хвилююсь – хоча б документи вціліли", — розповідає Валентина.

Рятувальник гасить пожежу. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Майя вже 25 років працює на цьому ринку. Продає дитяче взуття. Що робитиме далі поки не знає.

"У мене було повністю дитяче взуття. Від самого маленького по підлітка. Ну, взуття не згоріло. Взуття все є, але магазин розбитий повністю", — говорить власниця магазину Майя.

В іншому районі, внаслідок влучання ракети, пошкоджені приватні будинки. Сім’я Поліна проживає неподалік від місця удару. Жінка каже, вночі чула п’ять вибухів.

"Вночі чули вибухи, прильоти були, і вдома аж стеля упала. Після прильоту вже тривогу дали, ми тоді в другу кімнату пішли. У нас ну слава богу, він цілий, але стеля упала, і трохи мене травмувало — лице і ногу, мене хитало в різні сторони", — розповідає Поліна.

Задимлення у будинку. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Ракета влучила у подвірʼя сусіднього від Лідії будинку. З її слів, значних пошкоджень її житло не зазнало.

"Сусідці ось ми викликали ДСНС, її випустили, у неї двері заклинило від вибуху. У мене все вилетіло, а в неї навпаки, вийти не могли. З нашого боку, ось бачите, більше сюди прилетіло. То в нас там тільки вікна, дахи пошкодилися, а так ніби всі люди живі. Але це звичайно жах, що ще сказати", — говорить Лідія.

Пошкоджені ворота. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Майстер комунального підприємства Віктор Андрієвський каже, на місці працює група майстрів, які розпочинають роботи по обшивці вікон та дір плитами ОСБ.

"Проводиться частковий ремонт покрівлі, якщо вона постраждала. Буде обхід, ми будемо знімати розміри, тоді буде видно обсяг роботи, ну так на вигляд, ну відсотків 30 будинку немає, це те, що видно поки візуально. Все буде закрито, утеплено до зими, так що все, що можемо ми зробимо", — розповідає Віктор Андрієвський.

Пошкоджений будинок, 15 жовтня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Радниця начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Вікторія Олійник повідомила, внаслідок влучань пошкоджено інфраструктурний об'єкт, торгові павільйони, ресторанний комплекс та будинки.

Близько 2:30 армія РФ здійснила обстріл міста Миколаєва, попередньо ракетами С-300. Детально встановлюють військові тип ракети. Місцева влада вживатиме заходів для допомоги мешканцям у відновленні їхнього майна. Будуть створені штаби на місцях, і вся необхідна допомога буде надана.