Збитки, завданих рибному господарству України внаслідок незаконного вилову РФ біоресурсів в Азовському морі, становлять понад ₴4,1 мільярда.
Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України, передає Укрінформ.
“Тимчасова окупація РФ басейну Азовського моря унеможливила здійснення контролю за виловом водних біоресурсів у цій водоймі з боку України. Проте Азовський рибоохоронний патруль Держрибагентства, використовуючи інформацію, викладену в мережі Інтернет про обсяги вилову риби окупантами, з урахуванням вимог законодавства, оцінив збитки, завдані рибному господарству України в Азовському морі”, — йдеться у повідомленні.
У відомстві підрахували суму завданих збитків у різні роки. Так, у 2022 році вона становила ₴194,4 мільйона, у 2023 році — ₴367 мільйонів, а за дев'ять місяців 2024 року — ₴3 584 мільйона.
“За попередніми розрахунками, сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок незаконного вилову РФ біоресурсів (калкана азовського, глосі, барабулі, хамси, піленгаса, саргана, ставриди, тарані, судака, оселедця, тюльки, креветок тощо) в Азовському морі становить понад ₴4,1 мільярда”, — підрахували у Держрибагентстві.
Читайте також: На пляжах Анапи після викиду мазуту виявили речовину, що спричиняє рак
Зазначається, що інформацію Азовський рибоохоронний патруль Держрибагентства надіслав до Бердянського районного відділу поліції в Запорізькій області для долучення до кримінальної справи, відкритої за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України.
Азовський рибоохоронний патруль спільно з іншими правоохоронними органами продовжує відстежувати факти незаконного вилову риби браконьєрами РФ у басейні Азовського моря.
Як повідомлялося, збитки рибного господарства України внаслідок знищення Каховського водосховища після підриву греблі гідроелектростанції росіянами перевищили ₴9,8 мільярда.