Розмінування Миколаївщини: вилучено понад 22 тисячі боєприпасів від початку масштабного вторгнення РФ

Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Від початку повномасштабної російської агресії, сапери ДСНС вилучили 22 062 вибухонебезпечних предмети на території Миколаєва та області. Станом на січень 2024 року в регіоні працює шість піротехнічних груп.

Про це розповіли на сайті Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

Спеціалісти ДСНС працюють на деокупованих територіях. Загалом групи фахівців виїжджали на місця для ідентифікації небезпечних предметів 9 290 разів, зазначили у відомстві.

"На жаль, виявляти такі "подарунки" буде ще не одне покоління українців. Бомби‚ снаряди‚ міни‚ гранати‚ набої — це все відлуння війни, яке  загрожує  місцевим мешканцям загибеллю чи травмуванням", — розповіли надзвичайники.

Спеціаліст ДСНС. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Станом на січень 2024 року в регіоні працює шість піротехнічних груп із супроводом медиків, повідомили в ДСНС. Крім того, миколаївським фахівцям допомагають колеги з Києва та Одеси.

Фахівці використовують протимінні чоботи «Павуки» Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Під час робочого процесу Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Зі слів піротехніків, найголовніше — це добре знати, як виглядає той, чи інший боєприпас в розрізі, тип детонатора та принцип його спрацювання.

"При цьому необхідно дотримуватися всіх правил безпеки й не квапитись. Варто ретельно продумувати кожен свій рух і зважувати навколишню обстановку. Адже у кожного з піротехніків є родини, які чекають на їх повернення додому", — додали в повідомленні.

Забруднена снарядами територія. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Надзвичайники наголошують, у випадку виявлення невідомого предмета цивільними, не потрібно його чіпати та намагатися знешкодити. Варто позначити місце знахідки та повідомити відповідні служби.