Розмінування територій. На Миколаївщині протягом 2023 року вилучили 40 тисяч вибухонебезпечних предметів

За інформацією: Суспільне.

Прилади ДСНС, які застосовують для розмінування територій, 27 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До розмінування територій залучають військових саперів, ДСНС та піротехнічні групи гуманітарного розмінування.

Впродовж 2023 року підрозділ аеропошуку аварійно-рятувальної служби Червоного Хреста обстежував території Миколаївщини на наявність вибухонебезпечних предметів, розповідає кореспондентам Суспільного Максим Сафронов. Волонтери за допомогою дрону знаходили боєприпаси, позначали місця на спеціальній карті, яку передавали піротехнікам ДСНС.

"Наразі ми працюємо тільки в Миколаївській та Херсонських областях. Я можу сказати, що ми пройшли вздовж лінії зіткнення, яка знаходиться на межі Миколаївської та Херсонської областей — приблизно 30 кілометрів", – розказує волонтер аварійно-рятувальної служби Червоного Хреста Максим Сафронов.

Волонтер аварійно-рятувальної служби Червоного Хреста Максим Сафронов, 27 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне МиколаївДуже багато боєприпасів ми знайшли після деокупації цих територій. Це практично кожен день виїзду, це близько 30-40 небезпечних боєприпасів, ті, що можуть підірватися самі по собі. Якщо ми знаходимо залишки ракет і "Ураганів", які не представляють небезпеки, ми їх також позначаємо. Такого ми знаходимо тонни.

Підрозділи ДСНС працюють по оперативному реагуванню, а також перевіряють теоретично засмічені території, розповідає начальник частини піротехнічних робіт підводного та гуманітарного розмінування Микола Поліжаєв.

Найбільша зосередженість боєприпасів припадає саме на лінію зіткнення, де відбувалися активні бойові дії.

Наслідки російських обстрілів, 27 грудня 2023 року. Фото: Аварійно-рятувальна служба Червоного Хреста

"Якщо це оперативне реагування, то це при виявленні місцевими мешканцями боєприпасу, вони звертаються у службу надзвичайну ситуацію і вже на місцевому рівні працівники ДСНС виїжджають туди на проведення ідентифікації, роблять повідомлення і надсилають його до нас. На цій війні вже застосовувалося все можливе озброєння, яке в принципі існує, окрім ядерного, тому спектр боєприпасів дуже значний. До повномасштабного вторгнення з великою кількістю боєприпасів нам не доводилося працювати", — говорить Микола Поліжаєв.

Дрони, за допомогою якого обстежують території для розмінування, 27 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

За словами начальника частини піротехнічних робіт підводного та гуманітарного розмінування, пошкоджені боєприпаси ліквідовують на місці, інші транспортуються для подальшого знешкодження на підривних майданчиках. За 2023 рік на Миколаївщині ліквідували 40 тисяч вибухонебезпечних предметів.

"На Миколаївщині велика доля — артилерійські боєприпаси, мінометні міни й також в зоні розмежування на лінії зіткнення велика кількість протитанкових мін, зустрічаються протипіхотні міни й значна кількість боєприпасів саме касетного типу", — розповідає Микола Поліжаєв.

Довідковий Миколаїв