Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності нарощувати допомогу від країн-союзниць для України та визначив три ключові напрямки на найближчий час: відновлення енергетичної інфраструктури, зміцнення протиповітряної оборони та посилення військової підтримки.
Про це генсек НАТО заявив сьогодні у Брюсселі під час спільної заяви для преси з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, перед початком зустрічі Ради Україна-НАТО, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перш за все, ми маємо допомогти вам якомога краще відновити енергетичні мережі та енергетичну інфраструктуру. Ми не можемо допустити перетворення зими на зброю проти України. Ми цього ранку обговорювали це з (держсекретарем США – ред.) Тоні Блінкеном, і це є вирішальним елементом. По-друге, ми маємо забезпечити надійну протиповітряну оборону. Ми вже зробили чимало, але має бути зроблено більше, щоб країна була у якомога більшій безпеці з точки зору протиповітряного захисту. Третє: ми маємо переконатися, що військова допомога надходить в Україну», — сказав Рютте.
Читайте також: Блінкен: Ми не дозволимо Путіну використовувати зиму як зброю проти України
Він висловив повагу українському керівництву та всій Україні, яка мужньо протистоїть неспровокованій та неприйнятній російській агресії.
«Я дійсно хочу вас завірити, що союзники з вами… Сьогодні не лише США, але також Німеччина, Норвегія, Естонія, Литва та Велика Британія оголосили про доставку нових пакетів військової допомоги в Україну. Набагато більше має бути зроблено, щоб ви могли одного дня приймати рішення — чи рухатися до якихось переговорів з росіянами, і щоб ви могли робити це з позицій сили. Саме це ми обговоримо сьогодні ввечері», — додав генеральний секретар НАТО.
Читайте також: НАТО має допомогти Україні зупинити просування російських військ на захід — Рютте
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, одним з головних питань якої буде нарощування підтримки для України, а також протидія гібридним атакам Росії та інших тоталітарних режимів проти країн НАТО.
Сьогодні в рамках цієї зустрічі відбувається засідання Ради Україна-НАТО за участю міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Фото: Getty Images