САП просить арештувати Насірова із заставою у 75 мільйонів

САП вимагає змінити запобіжний захід колишньому голові ДФС України, обвинуваченому у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки на більш суворий, а саме — тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 75 млн грн.

Про це САП повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ.

У САП нагадали, що колишній голова та керівник департаменту ДФС обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Сторона обвинувачення вважає, що колишній голова ДФС протягом ‎2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата України VIII скликання, особисто прийняв низку необґрунтованих та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов'язань ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження обов’язкових платежів до державного бюджету в сумі понад 2 млрд грн.

9 квітня обвинувачений не з’явився до суду, його захисник подав клопотання про зупинення вказаного провадження у зв’язку з мобілізацією підзахисного.

У САП звернули увагу, що вказана справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок.

“Мобілізація одного з обвинувачених призведе до затягування справи, у підсумку він може уникнути відповідальності”, — зазначили в прокуратурі.

Читайте також: Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію

Як повідомляв Укрінформ, 9 квітня екскерівник ДФС Роман Насіров не прибув на засідання у ВАКС в іншій справі — про отримання хабаря за незаконне відшкодування ПДВ у 2015-2016 роках у розмірі 3,2 млрд грн.

Захист зазначив, що Насіров був призваний до лав Збройних сил України під час мобілізації, тому не може прибути до суду. Також на цій підставі захист подав клопотання про зупинення провадження.

Прокурор заперечила проти зупинення провадження, оскільки спочатку треба здійснити виклик Насірова до суду, до того ж він може брати участь у засіданнях дистанційно.

Суд відклав розгляд цього питання для збору інформації. Наступне заплановане засідання на 11 квітня.

Після розголосу інформації про мобілізацію Насірова "за крок до вироку" Військова служба правопорядку у Збройних силах України заявила, що проводить службове розслідування за фактом його призову на військову службу.

Попередньо з'ясовано, що командир визнав наказ протиправним і скасував його.

10 квітня ВАКС продовжив до 10 червня дію процесуальних обов’язків Насірову у справі про отримання хабаря. Відповідно, до рішення суду Насіров зобов’язаний прибувати за викликом до суду, а у разі неможливості заздалегідь про це повідомляти, не виїжджати за межі Київської області без дозволу суду, повідомляти про зміну свого місця проживання та носити електронний засіб контролю.

Фото: Суспільне

Джерело

Довідковий Миколаїв