Сапер, десантник, нині служить в ТЦК на Миколаївщині. Боєць після поранення на фронті продовжує службу у війську

Олексій Давидов на псевдо Палич у березні 2022 долучився до лав Збройних сил України, брав участь у Харківській операції, виконував бойові завдання на Донеччині. Нині чоловік за станом здоровʼя продовжує службу в одному з миколаївських Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Про штурми та звільнення окупованих Росією територій військовослужбовець розповів кореспондентам Суспільного.

Бої на Харківщині

Із березня 2022 по вересень 2024 року Олексій Давидов на псевдо Палич служив у 95 окремій десантно-штурмовій бригаді. У її складі брав участь у наступі Сил оборони на Харківщині.

"Ми так сподівались, що ми їх добʼємо до кінця року. У всіх був такий настрій. Коли ти йдеш, а ворог сам відступає, це так мотивує, хочеться наздоганяти і наздоганяти. Не додавили. Ми на той час, наш підрозділ, наскільки я памʼятаю, підходили до Кремінної майже на півтора кілометра", — згадує Олексій Давидов.

Боєць 79-ї бригади Олексій Давидов З особистого архіву Олексія Давидова

Олексій Давидов перед відправкою в складі БТГр З особистого архіву Олексія Давидова

Військовий Давидов прямує на схід З особистого архіву Олексія Давидова

Олексій Давидов повернувся до Слав’янську після півторамісячного перебування в Довгенькому З особистого архіву Олексія Давидова

Бійці тримають прапор частини. Липень 2022 року З особистого архіву Олексія Давидова

Бійці ЗСУ у Довгенькому, травень 2022 року З особистого архіву Олексія Давидова

Тоді для більшого успіху операції не вистачило зброї та техніки, говорить Палич.

"Якби на той час була та техніка, що є зараз, можливо, і війни б вже не було. Все повинно бути в потрібний час", — зауважує військовослужбовець.

Олексій Давидов у день народження в підвалі лісництва Серебрянського лісу. 9 квітня 2023 року З особистого архіву Олексія Давидова

Військовий Давидов на посаді техніка роти. Березень 2023 року З особистого архіву Олексія Давидова

Військовослужбовці після нагородження. Серпень 2022 року З особистого архіву Олексія Давидова

Нагродне посвідчення і медаль Олексія Давидова З особистого архіву Олексія Давидова

Після Харківського напрямку були завдання з ремонту бойової техніки на Луганщині, розповідає Палич.

"В обовʼязки техніка роти входить ремонт і обслуговування всієї техніки, що є в роті. Ми там завжди використовували БТРи, дуже часто потрапляли вони під обстріли, це треба їхати евакуйовувати, везти якісь запчастини, з хлопцями разом все це ремонтували", — говорить боєць.

Військовий Палич дякує волонтерам за допомогу. Вересень 2023 року. З особистого архіву Олексія Давидова

30 квітня 2024 року автомобіль, яким Палич перевозив боєкомплект для свого підрозділу, потрапив під російський обстріл.

"Затисло мене в машині, хлопці допомогли, котрі їхали позаду".

"Лікувався, реабілітація. Потім повернувся до своєї частини, пройшов ВЛК, а мене визнали непридатним вже до служби в ДШВ. Я розраховував повернутись на свою посаду, на своє місце, працювати далі, але так буває", — додає військовик.

Сапер-мінер на строковій службі

Строково Палич служив у 2003 році на посаді сапера-мінера. Тоді отримав статус учасника бойових дій. Військовий розміновував території від вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

"У мене одинадцять виїздів на розмінування".

"Це був Харків і Коломацький район Харківської області. Там як ні будівництво яке, котлован риють, щось знаходять постійно. Таке бувало, що люди самі нам приносили вибухові пристрої. Міну мінометну, іржаву бабуля принесла і каже: “У вас тут приймають, казали", — говорить Олексій Давидов.

Служба у ТЦК та СП

Після лікування та реабілітації у вересні 2024 року Палич продовжив службу, але вже в одному з миколаївських ТЦК та СП. Чоловік розповідає, якби довелось вирішувати знов, обрав би те саме — захист України.

"У людей було два з половиною роки повномасштабної війни, навіть вже більше, щоб визначитись, чи тобі потрібна ця країна, чи не потрібна. І сидіти чекати, щоб за тебе хтось зробив “чорну” роботу, а ти потім весь такий гарненький сидів і казав, що донатив 200 гривень на місяць. Це болюче питання", — зауважує Палич.

Співробітник ТЦК та СП Олексій Давидов. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

За службу у війську, говорить боєць, має державні нагороди: нагрудний знак "Золотий хрест" від головнокомандувача ЗСУ, відзнаку Президента України "За оборону України" тощо.

Читати ще

Читати ще Удари РФ по громадах Миколаївщини: пошкоджено інфраструктуру та сільськогосподарську техніку

Читати ще Миколаївська область отримала 10 мікроавтобусів для шкіл від землі Нижня Саксонія