Шість кубів на кожну родину. На Миколаївщині одній громаді передали 70 фур дров

Дрова, передані Шевченківській громаді, 28 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Шевченківська громада отримала дрова від Міжнародної організації з міграції. Загалом громада отримає 70 фур дров для пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями. Кожна родина отримає по шість кубів.

Про це 28 грудня кореспондентам Суспільного розповів голова Шевченківської громади Олег Пилипенко.

Дрова від міжнародної організації міграції отримують пенсіонери та люди з обмеженими можливостями, які не мають газового опалення, говорить голова громади.

"Населені пункти, де не було газопостачання, воно відновлене, але ще не до всіх приватних домоволодінь. Це такий складний процес і тому більшість населення змушені пережити цей опалювальний період, саме на пічному опаленні. Якщо ми говоримо зараз про населений пункт Шевченкове – це 20 машин, які знаходяться позаду мене. Одна машина розрахована на вісім сімей. Якщо взагалі по громаді, то це близько 70 машин, які будуть розвозити по населених пунктах", — розповідає Олег Пилипенко.

Дрова, 28 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Пенсіонерка Олександра отримала дрова. Розповідає, опалює будинок буржуйкою.

"У тому році давали два куби, ми розпиляли їх, висушили й топили. Чаду було повна хата, диму була повна хата. Відкривали двері, випускали дим, аж потім заходили обігрівалися. Стеля стала темніша, ніж дим, як сажа, стіни теж, все було страшне, двічі білила стелю, мила стіни, аж потім поклеїла шпалери. На зиму вистачить", — каже Олександра.

Чоловіки вивантажують дрова, 28 грудня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Пічкою опалює будинок місцева жителька Катерина. На родину отримала дрова. Говорить, до цього купували деревину за власні гроші.

"Нам привезли шість кубів. До цього купляли дрова, палети купувати й до цієї пори палили. На роки два вистачить цих дров. Палети в мішках купували(раніше — ред.), десь 20 мішків. То два куби дров купляли. Десь вже тисяч п’ять витратили на те все", — говорить Катерина.