Шкарпетки, шапки, бафи: миколаївська майстриня в’яже теплі речі для українських захисників

За інформацією: Суспільне.

В’язані шкарпетки. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Шкарпетки роблять на замовлення військовослужбовців. Вироби з тонкої пряжі зручно одягати у берці, а з товстої — у гумові чоботи, пояснює Любов. Нитки обирають переважно темних кольорів.

"Моторошно за них. Мені запам’яталися одні очі, хлопець, мабуть, не місцевий був, десь може з якого пригорода. Каже: "Тьотю, а ви знаєте, що нас завтра туди на передову відправляють?". Він так притиснув шкарпетки… Мабуть, йому не було кому допомогти", — ділиться спогадами волонтерка Любов.

В’язані шапки для українських військових Фото з архіву Любові

В’язані вироби Фото з архіву Любові

Нитки Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

В’язані вироби Фото з архіву Любові

Адаптивні шкарпетки для військових Фото з архіву Любові

Наталя, подруга Любові, також в’яже шкарпетки українським захисникам. Готові вироби передають волонтерам, які відправляють їх на фронт.

"Я так думаю, що перші тижні це була допомога нам, така, психологічна. В'язати й відчувати, що ти комусь можеш допомогти у цій ситуації розгубленості. Кожна, хто в’яже шкарпетки, водночас або молитву говорить, або заговори на здоров’я нашим хлопцям чи на погибель "оркам", — розповідає Наталя.

Дві майстрині-в’язальниці Наталя та Любов. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Любов долучилася до чернігівського проєкту "Найбільший в’язаний прапор", що зафіксували в Національному реєстрі рекордів України у 2022 році.

Відзнака Національного реєстру рекордів України. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Відтоді жінка реалізувала й власний проєкт — прапор з архітектурою Миколаєва. Любов мріє подарувати його начальнику Миколаївської обласної військової адміністрації Віталію Кіму.

"Чомусь мені захотілося — власний проєкт. Так сталося, що вже доходиш до того віку, коли не чекаєш подарунків, а хочеться дарувати самому", — говорить Любов.

Прапор, що жінка мріє подарувати Віталію Кіму. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

За власні гроші та за донати майстрині купують матеріали у секонд-хенді, а також отримують залишки пряжі від швейного виробництва.

Довідковий Миколаїв