За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині учні створили шкільне мінікафе в стилі Гоґвортсу з всесвіту Гаррі Поттера в селі Червона Долина та кінотеатр в приміщенні ліцею у селищі Лоцкиному. Обидва проєкти реалізували в рамках програми "UАctive" за гроші від партнерів фонду "SavED".
Про це кореспондентам Суспільного розповіли учасники проєктів і представники навчальних закладів.
Мінікафе у стилі всесвіту Гаррі Поттера
Його облаштували в приміщенні будинку культури, який зараз слугує навчальним закладом. Кімнату розписали стилізованими малюнками, у ній є меблі, столи, мікрохвильовка та посуд.
Над цим проєктом працювала команда школярів "ДолинаЧ". Учасниця програми "UАctive" Вікторія каже, попри навантаження, цей проєкт був цікавим для неї.
"У деяких моментах було багато навантаження, по дві конференції на день. Було трохи тяжко, але ми впорались. А так проєкт був дуже захоплюючий. Мені все сподобалось", — говорить дівчина.
Учасниця програми UАctive Вікторія Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Кімната, облаштована в стилі всесвіту Гаррі Поттера Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Стіна, стилізована в стилі всесвіту Гаррі Поттера Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Серія книг «Гаррі Поттер» Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Стіна, стилізована в стилі всесвіту Гаррі Поттера Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Набір до програми оголосили влітку 2024 року. Тоді організатори зібрали мотиваційні листи та обрали 10 команд з-поміж 36 шкіл регіону. У січні 2025 року діти захищали свої проєкти, п’ять з них отримали фінансування по п’ять тисяч доларів.
Команді "Долина Ч" допомагала заступниця директора Червонодолинського ліцею Валентина Куліш. За її словами, в закладі планували облаштувати їдальню.
"Тому, що в нас школа знищена авіабомбою, у нас геть нічого не було. Ми таке планували, але не було ніякої змоги. Написали маленьку передісторію. Дітей знайшли одразу, тому що вони в нас всі активні", — розповідає жінка.
На грантові гроші в приміщенні зробили ремонт, закупили меблі, оздоблювальні матеріали та техніку, додає Валентина Куліш.
Заступниця директора Червонодолинського ліцею Валентина Куліш Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Приміщення будинку культури, який зараз слугує навчальним закладом Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Кінотеатр і режисерська школа
У сусідній Інгульській громаді діти з команди "380 В2" також отримали фінансування на проєкт, що передбачав облаштування кінотеатру на території ліцею та створення дитячої режисерської школи на його базі.
З проєктом дітям допомагала вчителька Лоцкинської гімназії Ірина Бойко. Жінка говорить, актову залу відремонтували за гроші громади та місцевих волонтерів.
"Гроші, які ми отримали від програми, ми витратили на техніку, меблі. Тобто, щоб зробити цей простір таким, яким ми його бачимо. Щоб він хоча б трішки нагадував кінотеатр", — каже Ірина Бойко.
Вчителька Лоцкинської гімназії Ірина Бойко Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Приміщення кінотеатру Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Приміщення кінотеатру Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Обладнання для показу стрічок Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
На прем’єрному показі презентували короткометражний фільм, над яким працювали ліцеїсти. Стрічка розповідає про українського пілота, збитого російськими військами над територією громади. На тому місці встановили пам’ятний знак.
Учасник програми "UАctive" Ігор вважає роботу над проєктом гарним досвідом.
"Я дуже радий, що пройшов цей шлях з цими людьми. Ми командою все робили, все вирішували", — додає хлопець.
Учасник програми UАctive Ігор Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Люди на показі короткометражного фільму про українського пілота, збитого російськими військами над територією громади Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Короткометражний фільм про українського пілота, збитого російськими військами над територією громади Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Квитки на показ стрічки Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
За словами менеджерки проєкту Христини Кащук, це була друга хвиля програми.
"У першу чергу для того, щоб зберегти людський капітал в нашій країні. Нагадати молодим людям або повернути віру в те, що вони точно потрібні. Що в них є дуже багато можливостей саме тут, вдома", — говорить Христина Кащук.
Менеджерка проєкту UАctive Христина Кащук Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Команди учнів Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Сертифікат на фінансування Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Сертифікат на фінансування Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Читати ще
Читати ще
Миколаївець передав вишиванки у колекцію краєзнавчого музею