Щоб запобігти пожежам: у миколаївських лісах облаштовують рекреаційні зони

На Миколаївщині триває облаштування рекреаційних пунктів у лісах та на узбіччях доріг. Сім таких пунктів вже функціонують на теренах області, ще п’ять будуються. Лісівники кажуть, що облаштовані зони впливають на зменшення кількості лісових пожеж.

Про зведення рекреаційних пунктів кореспондентам Суспільного розповіла виконувачка обов’язків начальника Вознесенського лісового відділення філії “Південний лісовий офіс” Антоніна Чикачова.

Зведення такої зони відпочинку триває менш як місяць. Для зручності є місце для вогню, смітники і навіть мангали. Такі зони вже є у Баштанському та Врадіївському лісах, урочищі Бузькі Хутори та у Вознесенському районі.

Чоловік розпалює мангал. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Є кілька альтанок для різних компаній. є сміттєзбірники. Тому люди відпочивають на природі в комфортних для себе умовах. Не розводять багаття в непридатних для цього місцях, в заборонених для цього місцях. І тим самим ми вже за цей рік суттєво зменшили кількість загорянь в лісних насадженнях", — розповіла Антоніна Чикачова.

Рекреаційна зона. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

На порушників правил поводження з вогнем в лісах очікують штрафи, каже головний інспектор Вознесенського районного управління ДСНС Богдан Шматковський.

"Внаслідок людського фактора виникають 90 відсотків пожеж в екосистемах. В наслідок таких пожеж передбачена адміністративна відповідальність. А саме на громадян від 1500-5000 гривень. Але якщо це порушення призвело до пожежі, то сума штрафу збільшується від 5 до 15 тисяч гривень. Це для громадян. Для посадових осіб вдвічі більший", — каже інспектор.

Богдан Шматковський. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Оксана з дітьми та друзями зібрались за столом однієї з чотирьох альтанок. Поруч в мангалі догорають дрова, скоро смажитимуть м’ясо.

Відпочивальники у лісі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Коли з’явились такі пункти, звичайно, так зручніше. І столик, лавки, мангал. Все облаштовано. Дуже подобається, ми тут не вперше вже з дітьми, з друзями приходимо. Дітям є де побігати: і турніки, і гірка, діти задоволені", — говорить Оксана.

Дитячий майданчик. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За даними Антоніни Чикачової, у Миколаївській області у 2024 році сталося п'ять лісових пожеж. За аналогічний період 2023 року цифра складала 34 пожежі. Причина пожеж — необережне поводження з вогнем.

Ліс. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Читати ще

Читати ще Унікальна методика: у Миколаєві працюватимуть німецькі спеціалісти з протезування

Читати ще Історія в кожному куточку. Миколаївчанка облаштувала етносадибу для збереження українських традицій