Сибіга в День скорботи: Росіянам варто шукати фашистів у дзеркалі

Радянсько-російська пропаганда десятиліттями називала напад Третього Рейху на СРСР 22 червня 1941 року «віроломним», однак 24 лютого 2022 року Росія сама здійснила аналогічний напад проти України.

На цьому наголосив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у Фейсбуці, передає Укрінформ.

За його словами, попри те, що 22 червня залишається з радянських часів однією з ключових ідеологічних тем, пропаганда повсякчас «забувала» про сталінські чистки радянського офіцерського складу напередодні війни, про співпрацю його режиму з Третім Рейхом, війну проти Фінляндії та повну відсутність самого диктатора в перші дні війни. Усі ці та інші чинники, на переконання міністра, призвели до катастрофічних для Радянського Союзу наслідків на самому початку нацистського вторгнення.

Водночас він підкреслив, що народи Радянського Союзу, зокрема українці, зрештою перемогли нацизм.

«Їхній подвиг в Україні пам’ятатимуть завжди. Кожну українську родину обпалила та жахлива війна, фронт якої двічі прокотився Україною: спочатку із заходу на схід, а потім — зі сходу на захід. Україна втратила щонайменше вісім мільйонів людей, серед яких приблизно три мільйони військових та п'ять мільйонів цивільних», – зазначив глава МЗС.

За словами Сибіги, Москва десятиліттями намагалася стерти пам’ять про внесок українців, кримських татар, грузинів, вірмен, білорусів та інших народів у перемогу над нацизмом і представити її винятково як заслугу російського народу.

«Коли радянсько-російська пропаганда говорила про 22 червня 1941 року, вона завжди називала напад Третього Рейху «віроломним» і наголошувала, що він відбувся о 4-й годині ранку «без оголошення війни». Проте 24 лютого 2022 року Росія вчинила абсолютно так само. Віроломний напад на Україну, приблизно о 4-й ранку, «без оголошення війни», з усіх фронтів, із метою знищити нашу націю», – наголосив Сибіга.

На його думку, Москва втратила моральне право використовувати цю дату для сучасної воєнної пропаганди.

«Якщо нинішнє керівництво в Москві, яке не має жодного стосунку до перемоги у Другій світовій війні, шукає фашистів, яких потрібно перемогти, їм варто просто подивитися в дзеркало», — підсумував Сибіга.

Читайте також: Як російський нацизм воює з українським «нацизмом»

Як повідомлялося, День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні офіційно встановлено указом Президента від 17 листопада 2000 року.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія продовжує демонструвати зневагу до людського життя, завдаючи у пам'ятну дату нових ударів по українських містах і селах. Водночас він закликав світ тиснути на очільника Кремля, примушуючи його до миру.

Джерело

Довідковий Миколаїв