Керівник української дипломатії провів на полях Мюнхенської безпекової конференції численні двосторонні та багатосторонні зустрічі з колегами країн-найближчих партнерів і держав так званого Глобального Півдня, які дають підстави переконатися, що Україна не на самоті.
Підсумки роботи в Мюнхені в коментарі Укрінформу підбив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
«По арифметиці зараз не скажу, але зустрічі були у нон-стоп режимі від самого ранку до пізнього вечора. Усі ці зустрічі, всі ці засідання чітко дають підтвердження, впевненість: Ми не одні», — зазначив Сибіга.
Він повідомив, що акцент було зроблено на країни Глобального Півдня. Сибіга зауважив, що такі багатосторонні майданчики, як Мюнхенський форум, завжди «зручні» передусім для проведення зустрічей із колегами саме з тих регіонів, підтримкою яких нам зараз у пріоритетному порядку потрібно заручатися.
«Це Глобальний Південь, особливо напередодні важливих глобальних подій», — сказав дипломат і згадав у цьому контексті Бахрейн та Перу, з колегами з яких зустрівся в суботу.
Сибіга також акцентував, що його запросили на засідання голів МЗС групи G7, за наслідками якого засідання було ухвалено «дуже важливу, сильну заяву щодо подальшої підтримки України». Сам міністр під час виступу на цьому засіданні окреслив колегам рішення, необхідні задля досягнення справедливого миру та заявив про підтримку Києвом політики «миру завдяки силі», проголошеної новою адміністрацією США. Глава українського МЗС також назвав «надзвичайно важливою» участь у цьому засіданні нового керівника Держдепу Марка Рубіо.
Також відбулася зустріч із членом Держради КНР, країни-важливого гравця на міжнародній арені, від якої Київ чекає на підтримку, в тому числі з огляду на роль держави у РБ ООН.
Окрім того, Сибіга провів окрему зустріч із нашими найближчими союзниками, колегами з нордичних та балтійських країн.
Читайте також: Єрмак обговорив зі спецпосланником Трампа підготовку зустрічей на найвищому рівні
«Я взагалі переконаний, що зараз особливий момент для Європи. Цей момент визначальний для України, але також і для Європи продемонструвати свою силу, свої об'єднавчі спроможності. І ось ці два елементи — силу та єдність — ми зараз як ніколи потребуємо для досягнення справедливого тривалого миру для України. Власне, через концепт мир завдяки силі», — підсумував Сибіга.
Він додав, що українська делегація їде цьогоріч із Мюнхена з іншим настроєм, ніж приїхала, та більш позитивним ніж три роки тому, за кілька днів до початку повномасштабної війни, коли всі застереження України були проігноровані.
Як повідомлялося, цьогорічний безпековий форум у Мюнхені проходить 14-16 лютого за участю світових лідерів і політиків, представників наукових кіл і громадськості, які обговорюють найбільш гострі та актуальні проблеми світової стабільності та безпеки.. Українське питання стало на ньому центральною темою.
Фото: MSC