Сімейний бізнес після фронту. Як родина ветерана з Миколаєва відкрила ветклініку

За інформацією: Суспільне.

Ветеринари здійснюють операцію, 8 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

Дружина учасника АТОАнтитерористична операція Олександра Логвінова працює у їхній сімейній ветклініці, у відкритті якої допомогли програми підтримки ветеранів. Станом восьме грудня родина чекає на отримання грошей за державним грантом для придбання нового обладнання.

Про історію створення бізнесу Олександра розповіла кореспондентам Суспільного.

Розпочати власну справу дружина ветерана мріяла давно. Олександра каже, відкладали для цього гроші та придбали приміщення.

"Ми брали участь у гранті від нашого міста та отримали 50 тисяч гривень. На гроші ми купили обладнання і далі працюємо. Зараз ми також брали участь і отримали грант ще один, від держави", — говорить лікарка.

Тварини у ветклініці, 8 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

Олександра Логвінова розказує, що за 500 тисяч гривень, які отримають, планують придбати нове обладнання. Це збільшить можливості клініки.

"На ці кошти ми плануємо придбати ультразвукове обладнання — апарат УЗД і біохімічний, гематологічний аналізатори", — каже жінка.

Олександра Логвінова тримає кота, 8 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

На базі клініки відбуваються стажування студенти Національного аграрного університету. Майбутній ветеринар, шестикурсник Антон говорить, це гарна можливість на практиці застосувати знання.

"Коли ти починаєш практикувати, то це взагалі різні знання. Розумієш багато нового, розумієш, що деякі теоретичні моменти взагалі не працюють при лікуванні з тваринами", — розповідає стажер.

Проєкт від міськради, завдяки якому родині Ігоря та Олександри вдалось отримати 50 тисяч гривень реалізували в центрі підтримки ветеранів війни у 2021 році, говорить фахівчиня центру Вероніка Гнатюк.

"Це дуже гарна суттєва допомога, яка дає можливість фінансово запуститись і спробувати власні сили. І якщо все виходить в цьому бізнесі, то вони тільки розвиваються, сплачують податки, наповнюють таким чином бюджет, працевлаштовують інших і створюють робочі місця", — розказує Вероніка Гнатюк.

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Коти, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кіт, 8 грудня 2023 Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У період повномасштабної війни програми для підтримки бізнес-ідей ветеранів та їх родин також діють, говорить фахівчиня центру підтримки ветеранів війни.

"Є ветерани, які вже повернулись, є ветерани, які не були призвані, можливо, за станом здоровʼя, але продовжують працювати у сфері, яку вони обрали. Тому, будь-який ветеран, який має бажання може брати участь, якщо це прописано у грантових умовах, в конкурсі й виграти потенційно гроші на започаткування, продовження своєї власної справи", — каже Вероніка Гнатюк.

Вероніка Гнатюк, 8 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

За словами директора міського центру підтримки ветеранів війни Віктора Мойсеєва, фахівці центру допомагають учасникам бойових дій знайти програму, а також подати свою кандидатуру на участь у ній.

"Державні програми, місцеві — обласні й міські, всі інші програми, міжнародні, ми вивчаємо, моніторимо і наша задача довести до наших отримувачів послуг, що є — все це "віяло" можливостей. І для тих, хто бажає, ми більш детально пояснюємо, як це зробити, чи є можливість, чи підходить ця особа під цю програму", — говорить Віктор Мойсеєв.

Директор міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв, 8 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/ Суспільне Миколаїв

За його словами, гроші на відкриття і розвиток власних справ для ветеранів в міський бюджет будуть закладені й на 2024 рік.

Довідковий Миколаїв