Символу незламності та згуртованості. У Миколаєві відбулося спецпогашення марки «Міста героїв. Миколаїв»

У Миколаєві дев'ятого вересня відбулося спецпогашення марки "Міста героїв. Миколаїв". На марці зображено будівлю Миколаївської облради після удару російською ракетою, а на полях маркового аркуша — пам'ятник Святому Миколаю.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

Марка, присвячена Миколаєву, увійшла в серію "Укрпошти" про героїчні міста України. Перед цим компанія вже презентувала марки, присвячені Херсону, містам Київщини, Харківщини та Чернігівщини.

На конверті серії про Миколаїв зображена будівля облради, після того, як у неї поцілила російська ракета 29 березня 2022 року. На полях аркуша марки — пам’ятник Святому Миколаю. На конверті — захисні укріплення із шин поблизу будівлі колишньої першої трамвайної підстанції міста та "коктейлі Молотова", якими миколаївці були готові зустрічати російських військових.

Марки, на яких зображено Миколаївську облраду після російського обстрілу. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Дизайнер марки, картки, конверта та штемпеля — Володимир Таран. Для оформлення були використані фотографії Олени Нараївської, Дмитра Скороходова та Євгенія Завгородського.

Марка вийшла тиражем 1 080 000 примірників, а конверт та картки — по 35 000 примірників.

Поштовий блок. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич висловив вдячність усім, хто був причетний до створення цієї марки, а також згадав про підрозділи Збройних сил України з інших регіонів, які допомагали захищати місто.

"Ця марка є черговим нагадуванням про те, що миколаївці, як і всі українці, готові стати на захист своєї території, землі, прапора та держави Україна, не чекаючи наказу від влади", — говорить міський голова.

Спецпогашення, 9 вересня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Микола Марінов згадав про згуртованість перед загрозою російської окупації не лише миколаївців, а й жителів інших населених пунктів області.

"Це і Баштанка, яка спалила стільки ворожої техніки, що вона тут і на площі вся не поміститься. Це і Вознесенськ, який зупинив просування ворожих військ на Півдні та відкинув їх назад. Це і кожен житель, і воїн ЗСУ, який обороняв Миколаїв", — каже Микола Марінов.

Спецпогашення марки «Міста героїв. Миколаїв». Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами директора з розвитку мережі Миколаївського і Херсонського регіональних відділень Укрпошти Володимира Очеретнюка, він з перших днів повномасштабного вторгнення був у ДОФі — робив "коктейлі Молотова".

"Ті, хто пережив 2022-2023 роки, чудово пам’ятають, як вночі були обстріли, а зранку ми йшли на роботу, не знаючи, що буде далі. Але ми дуже сподіваємося, що перемога буде за нами, і ми повернемося до відбудови нашого суднобудівного міста, яке засяє новими фарбами", — розповів Очеретнюк.

Конверт. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський каже, що завдяки випуску і продажу марок в Україні зібрано понад 40 мільйонів гривень на допомогу ЗСУ.

"Як людина, яка народилася і виросла в Одесі, я впевнений, що всі жителі Півдня вдячні Миколаєву, за те, що вони стали на шляху ворога і дали можливість зберегти Південь України. Я дуже сподіваюся, що у нас буде нагода випустити марку вже після перемоги, у відновленому Миколаєві, який розвивається", — говорить Ігор Смілянський.