За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині станом на 25 вересня 2024 року озимими культурами засіяно 90 тисяч гектарів — пшеницею, ячменем, житом і ріпаком. Загалом в області озимою під врожай 2025 року планують засіяти 590 500 гектарів.
Про це кореспондентам Суспільного повідомив головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв.
За словами директорки насіннєвого господарства Надії Іванової, в умовах кліматичних змін намагаються максимально урізноманітнити асортимент вирощуваної продукції.
"Різні культури мають різні строки висіву, мають різну потребу у волозі, у температурах і таке інше. Чим більше різноманіття у сівозміні різних культур, тим більші шанси, що щось з цього дасть і врожай. І економічний ефект", — розповідає Надія Іванова.
Аграрії збирають на полі пшеницю. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Станом на 25 вересня у насіннєвому господарстві Миколаївського району триває сівба озимої пшениці, розповідає агроном Яків Пінчук.
"На цьому полі в нас сіється пшениця "Перемога". Сорт відрізняється посиленою жаростійкістю. Плануємо за зиму якось накопичити трохи вологи, підживити. Сіємо в суху, сіємо без добрив для того, щоб не досушувати й не обпалювати саму кореневу систему", — говорить Яків Пінчук.
Агроном Яків Пінчук. Суспільне Миколаїв
Агроном додає, що цей сорт після посушливої осені 2023 року дав врожай 35-37 центнерів з гектара. Також у господарстві сіють за технологією "No-Till", що передбачає мінімальний обробіток ґрунту — це економить виробничі ресурси, зберігає вологу та мікроелементи для зростання посівів, зауважує фахівець.
Пшениця. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Пшеницю, ячмінь та соняшник вирощують менш ніж на половині площ господарства. Решта, зазнає Надія Іванова, кормові трави та нішеві культури.
"Це той самий коріандр, льон, канарник, просо, гірчиця. Може якихось культур додамо. Горох ще буде – зимуючий і ярий".
Директорка насіннєвого господарства Надія Іванова. Суспільне Миколаїв
Також у планах вирощування коноплі та бавовни, говорить керівниця. Станом на вересень у господарстві посіяли озимий ріпак, завершують сівбу пшениці, далі – ячмінь. Деякі культури, каже Надія Іванова, можуть сіяти навіть посеред зими. Наприклад, ячмінь, коріандр, люцерну — така практика у господарства вже була.
Читати ще
Читати ще Жнива — 2024 на Миколаївщині: що зібрали та як погода вплинула на врожайність
Читати ще Схеми «чорного» експорту на Миколаївщині під час війни — розслідування Nikcenter