Скільки коштуватиме миколаївцям меню до новорічного столу

За інформацією: Суспільне.

Олена, Миколаїв, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Продавчиня одного з ринків Миколаєва Тетяна говорить, серед товарів, які вона реалізує подорожчали тільки апельсини.

"Сьогодні брали мандарини — 80 гривень, лимон — 90 і кутю брали — 25 гривень баночка, сушка на узвар — 70, ну і банани, апельсини, журавлину і калину. Ми торгуємо як і той рік (2022 — ред.). Ціни однакові, що на яблука, що на цитрусові. На апельсину єгипетську, мабуть, у тому році була ціна 80, в цьому — 100", — говорить продавчиня.

Товари на ринку, Миколаїв, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів продавчині Аліни, ціни на м’ясну продукцію та рибу зросли.

"Найбільш ходові товари — це ковбаска на дровах, 330 грн. Ціна не змінилася у порівнянні з минулим роком (2022 — ред.). Також із вареної у нас є ковбаска "Преміум", вона як "Лікарська" — 200 гривень коштує за кілограм, теж ціна не змінилася. Є такі позиції ковбаса і риба подорожчали може на декілька гривень, але це не так відчутно", — говорить Аліна.

Що говорять економісти

Згідно з даними Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", у 2023 році новорічний стіл для родини з чотирьох людей коштуватиме майже 2900 гривень. У порівнянні з 2022 роком — це на 8,4 відсотка дорожче. До розрахунку долучили салати, м’ясні та рибні продукти, овочі, фрукти, хлібобулочні, кондитерські вироби та напої.

Ковбасні вироби в одному з магазинів Миколаєва, 27 грудня 2023 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Голова Миколаївського обласного осередку Спілки економістів України Олексій Мірошниченко говорить, ціни зростають на продукти, які не є первинною сировиною, такі як м'ясо.

"Ковбаси, якісь інші вироби, які вже промислового виробництва, там додають енерго-складову, там додають вартість заробітної плати, знов таки зростання життєвих потреб, збільшує ці складові, енергоносії й тому саме ці продукти здорожчали найбільше, їх ціна зросла на 70 відсотків, а може і до 100 впродовж останнього року", — додає Олексій Мірошниченко.

Довідковий Миколаїв