Вистачить двох або чим більше, тим краще?
Якщо задатися цим питанням, можна зустріти дві протилежні думки. Перша: дорослій людині достатньо пари рушників. Один потрібен, щоб витиратися після душу, інший — на зміну. Друга: у постійному використанні потрібно мати щонайменше чотири-п’ять банних аксесуарів, стільки ж тримати про запас. У цій статті з’ясуємо, яке твердження правильне і у якій кількості купити рушники для кожного члена родини.
Рахуємо рушники у ванній кімнаті
У номерах хороших готелів завжди залишають щонайменше по три рушники на людину, частіше – чотири-п’ять. Така кількість невипадкова, адже гігієністи наголошують: кожну зону тіла потрібно витирати окремо, щоб не влаштовувати «подорожі» бактеріям.
Ідеальний сценарій — мати окремий рушник для:
- обличчя;
- тіла;
- інтимної зони;
- рук;
- ніг.
Чому аж стільки? Хоча б тому, що шкіра на різних ділянках має різну чутливість. Варто лише раз витерти обличчя тим самим рушником, що і руки, — привіт, подразнення, почервоніння, додаткові витрати, щоб привести шкіру в порядок. А треба просто мати окремий рушник. Або інша ситуація: після душу витертись тим самим рушничком, яким увесь день витирали руки. Якщо він не встиг як слід просохнути, на ньому розмножуються бактерії. Навіть якщо шкіра ніяк не відреагує, волога тканина має неприємний запах. Хіба хочеться носити його на тілі після душу?
Звісно, на практиці усе простіше. Більшість людей користується універсальним банним рушником та має окремі для рук і обличчя. Це, скоріше, питання комфорту. Головне, щоб у кожного члена родини був свій особистий комплект банних аксесуарів.
Як правильно користуватися рушниками і коли слід купувати нові?
Дерматологи наголошують: перед кожним наступним використанням рушник треба як слід просушити. Крім того, не варто довго користуватися одним і тим самим. Коли діставати свіженький:
- для обличчя — раз на два дні;
- для тіла — раз на тиждень, можна частіше;
- для інтимної гігієни — щодня;
- для рук — раз на два-три дні;
- для ніг — раз на два-три дні.
Брудні рушники, як і постіль, — гостинна «домівка» для бактерій. У теплому вологому середовищі вони живуть своє краще життя й розмножуються з фантастичною швидкістю. До того ж на текстильних виробах накопичуються пил і бризки, які неминуче виникають у ванній кімнаті. Якщо шкіра чутлива, неприємних наслідків не уникнути.
Загалом немає нічого страшного, якщо зміна рушників відбувається не з тією періодичністю, що рекомендують дерматологи. Можна використовувати їх і довше, але хіба це приємно?
Отже, за умови прання двічі на тиждень виходить: достатньо мати по два рушники для кожної зони. Кожному члену родини — свій комплект. І кілька запасних на випадок, якщо завітають гості.
А як зрозуміти, що пора купувати нові рушники? Ось очевидні ознаки:
- Втрата властивостей. Приблизно через 2-3 роки махрові рушники стають менш пухнастими, втрачають м’якість і вбирають вологу набагато гірше.
- Неприємний запах. Якщо текстильні вироби довго залишаються вологими, може з’явитися затхлий запах. Він не зникає після прання? Час вирушати на шопінг.
- Фізичний знос. Якщо на рушниках з’явилися дірки або плями, які не відпираються, — це знак, їм пора знайти інше застосування (пустити на ганчірки або віддати в притулки для тварин).
- Закінчення рекомендованого терміну використання. Знов про готелі, у п’ятизіркових змінюють банні приналежності після 150 циклів прання, у чотиризіркових — після 200. Тобто приблизно раз на 2-3 роки, залежно від того, на яку категорію орієнтуватися.
Текстиль для ванної кімнати повинен не тільки виконувати свою основну функцію — підтримувати гігієну, а і тішити око. На щастя, якісні і красиві рушники сьогодні можна купити не виходячи з дому. Товари за вигідними цінами вже чекають в інтернет-магазині Аврора.