Скорочення працівників міськради та зменшення вуличного освітлення: наслідки втрати ПДФО для бюджету Миколаєва

Миколаївська міська рада. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

З бюджету Миколаєва в 2024 році доведеться скорочувати видатки. Оскільки з першого жовтня 2023 податок на дохід фізичних осіб з військових, працівників поліції та ДСНС, що раніше надходив до місцевого бюджету, переспрямували до державного бюджету.

Про наслідки втрати ПДФО для Миколаєва розповів міський голова Олександр Сєнкевич під час пресконференція четвертого січня.

За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві будуть скорочувати видатки на утримання дорожньої мережі, у тому числі на механізоване прибирання вулиць. Також можливо скоротять години для вуличного освітлення.

"Розглядається можливість навіть зменшення — у нас дуже велика кількість грошей йде на освітлення вулиць. У нас нині з необхідних 160 мільйонів виділено 80 — на пів року. Тобто, ми будемо дивитись, можливо, навіть будемо скорочувати кількість годин, в які освітлюємо вулиці", — говорить Сєнкевич.

Задля економії бюджету планують скоротити працівників міської ради.

"Ми плануємо зараз повернутися до питання скорочення працівників різних підрозділів у міськраді. Це, мабуть, більше інформація не для вас (журналістів – ред..), а саме для цих працівників, щоб вони розуміли, що потрібно ефективніше працювати або, як то кажуть, вони підуть шукати нову роботу", — сказав міський голова.

Щодо додаткових джерел для наповнення міського бюджету — основним Олександр Сєнкевич називає фінансування з держбюджету. Також планується приватизація низки об’єктів міської власності та впорядкування системи платного паркування автотранспорту.

На запитання щодо перспективи повернення до Миколаєва бізнесменів, які переїхали до інших регіонів та відновлення підприємств, міський голова відповів, що сподівається на повернення бізнесу.

"Зустрічаючись з різними бізнесменами, один – в якого було виробництво будівельних матеріалів, він перевіз своє виробництво до Києва. І на питання: "Чи повернеться він після війни?", він так сказав: "Ой, Фьодорич, це так дорого, ми приїхали, стільки грошей витратили та часу, що я вже не думаю, що ми повернемось", — сказав міський голова.

Що відомо про ПДФО

• Депутати під час 23-ї сесії Миколаївської міської ради VIII скликання підтримали звернення від Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради та Уряду щодо збереження зарахування до бюджету міста податку з доходів військових.
  • У Міністерстві фінансів України відповіли на звернення депутатів місцевих рад, зокрема Миколаївської міської ради, щодо збереження у бюджеті міста податку з доходів військових.
  • У Миколаєві 19-го вересня 2023 року на Конгресі місцевих та регіональних влад обговорили питання щодо спрямування ПДФО від військових на потреби оборонного комплексу.
  • З жовтня 2023 року місцеві бюджети залишилися без податку на доходи фізичних осіб з військових. Це передбачено змінами до бюджету на 2023-й рік, які уряд мав ухвалити до 1-го жовтня. Проєкт бюджету на 2024-й рік теж передбачає перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів до державного.
  • Кабмін пропонує спрямувати ПДФО із виплат військовим на виробництво дронів та озброєння.
  • Шляхом перерозподілу ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб) з місцевих бюджетів планується спрямувати до держбюджету близько 96 млрд гривень наступного року.