«Соборна площа — пуста»: де встановлять та коли відкриють новорічну ялинку в Миколаєві

Іграшки з «Ялинки незламності», якими у 2023 році прикрасять різдвяне дерево в краєзнавчому музеї. . Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві у 2023 році встановлять новорічну ялинку в Дитячому містечку "Казка". Відкриття відбудеться шостого грудня — у День Святого Миколая. Також іграшками з тогорічної "Ялинки незламності" прикрасили різдвяне дерево в обласному краєзнавчому музеї.

Подробиці Суспільному розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров.

Другий Новий рік в умовах повномасштабної війни. Традиційну для миколаївців ялинку на Соборній площі у 2023 році встановлювати не будуть.

"Ми розуміємо чому, тому що головна ялинка — це ярмаркове містечко, велика купа людей. Це свята, що сьогодні є невчасно. Зараз Соборна площа — пуста, на жаль, я сподіваюся, ще не довго", — говорить Юрій Любаров.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров на Соборній площі, де до повномасштабної війни встановлювали міську ялинку. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

На свята в грудні 2023 року в місті планують локальні заходи.

"Святковий настрій ми будемо створювати в різних куточках міста відбуваться невеличкі концерти, починаючи з 6 грудня і до кінця грудня, аж до Нового року. Звісно, є дитяче містечко "Казка", яке ми саме до цього свята, якось прикрасимо, додамо якихось світлових конструкцій", — каже начальник управління з питань культури.

У 2022 році памʼятник Святому Миколаю, обкладений мішками із піском, в Каштановому сквері перетворили на "Ялинку незламності".

"Феномен "Ялинки незламності" — це таке що відбувається тільки раз, воно не може бути повторюватися. Це була така народна ініціатива, це була ідея саме від наших працівників і ми це зробили", — говорить Юрій Любаров.

«Ялинка незламності» у Миколаєві, грудень 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Після завершення святкувань усі іграшки передали до Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

Іграшки з «Ялинки незламності». Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Рік у закладі зберігали понад 2 000 новорічних виробів з побажаннями, підписами, малюнками та прихованими листами.

"Багато хто не бачив цієї ялинки й тому доречно, мабуть, щоб побачили люди які не бачили цих іграшок хоча б в музеї", — розповідає завідувачка відділу виставок музею Світлана Романенко.

Працівниці музею прикрашають ялинку. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У 2023 році іграшками з "Ялинки незламності" прикрашають різдвяне дерево в музеї.

"Ми чекаємо на відвідувачів в краєзнавчому музеї й сподіваємося, що вони побачать ці іграшки вони дуже символічні для Нового року, тому що тут є побажання, які ми сподіваємося що вони здійсняться", — говорить співробітниця музею Катерина Стешак.

Іграшки з «Ялинки незламності». Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв