Під час засідання Ради Україна-НАТО (РУН) у Брюсселі союзники по Альянсу позитивно оцінили зусилля України у виконанні Річної національної програми — плану України на шляху до членства в НАТО.
Про це у Брюсселі під час спілкування з журналістами за підсумками участі у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО заявив глава МЗС України Андрій Сибіга, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Головною метою порядку денного цього засідання (РУН) була оцінка прогресу України в імплементації Річної національної програми. Ми отримали позитивну оцінку. Я підтверджую, це позитивна оцінка нашого поступу на шляху до стратегічної та незмінної мети — членства України в НАТО. Це дуже важливо», — наголосив Сибіга.
Він зауважив, що українська сторона намагається максимально ефективно використовувати кожну таку зустріч для прискорення на шляху до членства у НАТО. Водночас російська війна проти України впливає на позицію певних країн-союзниць у цьому питанні.
«Два попередні саміти Альянсу — у Вільнюсі й у Вашингтоні — підтвердили незворотність шляху України до НАТО. Ми бачимо у цьому підтримку наших партнерів. Але для цього має прийти відповідний час. Ми — країна, щодо якої ведеться російська агресія. Дійсно, складно говорити про можливість членства України в НАТО, коли на її території ведуться воєнні дії. Такою є позиція деяких країн НАТО, які вважають, що це може спричинити пряме їх втягнення у війну. Україна цього не прагне», — наголосив глава МЗС.
Він зауважив: за збігом обставин час проведення РУН збігся із підписанням Будапештського меморандуму про ядерне роззброєння України, яке відбулося 30 років тому.
«Я привіз його (меморандум) сюди, щоб продемонструвати партнерам. Цей документ не спрацював. Частина території України під окупацією, і жодні елементи з допомоги, зафіксовані у цьому меморандумі, не спрацювали. У нас є статистика, скільки разів ми намагалися скликати консультаційні механізми у межах цього меморандуму. Тому уроки винесені, і більше Україна такої помилки не повторить. Жодних домовленостей коштом територіальної цілісності або коштом української безпеки не може бути, вони неприйнятні», — наголосив Сибіга.
Він зауважив, що такий підхід поділяють партнери України, як і принцип — нічого про Україну без України.
Читайте також: Відправлення військ НАТО в Україну означатиме війну — глава МЗС Люксембургу
«Ця (російська) агресія — вона не лише про Україну. Це виклик для всієї трансатлантичної безпеки. Хочу підтвердити, що наші партнери це розуміють. Сьогодні в Україні формується безпекова архітектура як регіональна, так і глобальна. Вона визначатиме параметри глобальної безпеки на десятиліття вперед. Тому це спільний виклик. Я повертаюся з чітким розумінням: наші партнери виходять із того, що безпека України є неподільною із євроатлантичною безпекою», — додав міністр закордонних справ України.
Як повідомлялося, у Брюсселі завершилася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. 3 грудня у штаб-квартирі Альянсу у форматі робочої вечері відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.