Спека у Миколаєві: як піклуватися про своїх чотирилапих улюбленців

У Миколаєві, через високі температури, "Центр захисту тварин" тимчасово припинив операції зі стерилізації. Ветеринари радять власникам собак забезпечувати їх прохолодною водою та обмежувати прогулянки.

Кореспонденти Суспільного дізнавалися поради для турботи за чотирилапими в цей час.

Ірина Пишнева має двох американських кокер-спанієлів, котрі попри підстригання хутра важко переносять спеку.

Ми готувалися, ми придбали охолоджувальний килимок. Ми підстригли собак. У нас животик от без хутра.

"В нас лапки от підстрижені. Педикюрчик так званий. Обов’язково у квартирі має стояти холодна водичка, чистенька водичка. На вулицю ми не виходимо часто. Тільки зранку і тільки ввечері", — зазначила власниця.

Місцева жителька Ірина Пишнева та її домашні улюбленці. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Головна ветеринарна лікарка "Центру захисту тварин" Ксенія Копилова підкреслює важливість постійного доступу тварин до води.

Тобто вона не має бути прям дуже холодною, тому що теплообмін відбувається, так що температура повинна бути температури собаки приблизно.

"Ви можете купувати охолоджувальний килимок, готувати там є такі гелеві подушки. Покласти їх під лежак тваринки і тварина буде лежати та охолоджуватись", — пояснює ветеринарна лікарка.

Головна ветеринарна лікарка «Центру захисту тварин» Ксенія Копилова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Ксенія Копилова радить уникати прогулянок у "пікові" години спеки, а також не змочувати собак водою, оскільки це може лише посилити їхнє перегрівання через випаровування води.

У "Центрі захисту тварин" створюють тіні та навіси для собак, контролюють наявність води, щоб допомогти тваринам переносити спеку.

Собаки у вольєрі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

На даний момент ми не оперуємо собак. Тому що дуже спекотно. Собакам важко виходити з наркозу.

Власникам рекомендується відкласти візити до ветеринарної клініки до зниження температури.