За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві працює інклюзивна гончарна майстерня, де двічі на тиждень займаються підлітки та дорослі з особливостями розвитку. Виготовлені вироби продають на благодійних ярмарках, аби підтримувати роботу гуртка та продовжувати заняття.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова громадської організації "Намисто друзів" Наталя Григорян.
Гончарна майстерня для людей з особливостями розвитку працює з 2019 року. Тоді громадська організація "Намисто друзів" виграла грант на облаштування приміщення та початок діяльності.
"Нашій молоді треба чимось займатися, щоб вони не сиділи вдома у чотирьох стінах. Вони приходять, тут спілкуються, займаються, роблять вироби й ці вироби ми потім на виставках реалізуємо за благодійні внески", — розповідає жінка.
Голова громадської організації «Намисто друзів» Наталя Григорян допомагає відвідувачу виготовляти виріб, липень 2025 року Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Голова громадської організації «Намисто друзів» Наталя Григорян допомагає відвідувачу виготовляти виріб, липень 2025 року Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Наталя каже, гончарство обрали через постійну зміну процесу.
"За столом роблять спочатку, а потім кожен за гончарним колом свій виріб. Це обовʼязковий процес і завжди щось інше: сьогодні ми робимо це, завтра зачищають ті вироби, які вже підсохли, потім розмальовують", — говорить вона.
Окрім гончарства є й інші активності: походи до театру, чаювання та навчання самостійності на кухні, розповідає голова організації.
"У нас є новий проєкт "дружимо з кухнею", щоб бути самостійними. Раз на місяць організовуємо як майстерклас для навчання нашої молоді — щось робити для дому. Щоб могли собі щось приготувати вдома, є все обладнання для цього", — каже Григорян.
Виготовлені вироби з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Інструменти для виготовлення виробів з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Учасники роблять вироби з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Виготовлені вироби з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Відвідувачі виготовляють вироби з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Вироби у процесі виготовлення Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Відвідувачка виготовляє вироби з глини Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв
Наталя говорить, заняття у гончарній майстерні допомагають перезавантажитись та розвинути комунікаційні навички у відвідувачів.
"Хочемо дуже, щоб толерантно до нас ставилися у суспільстві й це дуже важливо для них. Спілкування для них, бо коли вони сидять у чотирьох стінах відбуваються великі "відкати" у молоді", — пояснює жінка.
Заняття двічі на тиждень відвідує містянка Марія. Дівчина розповідає, крім гончарства, полюбляє плавання та займається грою на барабанах.
"Зараз робимо ось такі вироби. Я рідко сюди приходжу, робила чашку та вазу. У гончарстві мені перш за все подобається спілкуватися", — каже відвідувачка.
Відвідувачка Марія виготовляє виріб з глини, Миколаїв, липень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
Станом на 12 липня 2025 року до занять долучається восьмеро людей, разом з ними приходять їхні батьки, говорить голова організації Наталя Григорян.
Читати ще
Читати ще
Задля розвитку ветеранського руху: Миколаїв та Чернігів підписали меморандум