Співпраця зі спецслужбами Росії та Ірану: у Миколаєві СБУ затримала чоловіка

Затриманий. Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України затримала у Миколаєві чоловіка, якого підозрюють у співпраці зі спецслужбами Росії та Ірану. Йдеться про передачу технологій України у сфері військового кораблебудування. Йому загрожує довічне ув'язнення.

Про це 15 лютого повідомили у Службі безпеки України в Telegram.

Чоловік — інженер-конструктор стратегічного підприємства Укроборонпрому. Його викрили "на гарячому", зазначили у відомстві.

"Посадовець приховано копіював та намагався "злити" іноземним спецслужбам технічну документацію щодо українських секретних розробок", — йдеться у повідомленні СБУ.

Чоловік мав передати інформацію росіянину, який працює на одному із машинобудівних заводів РФ та громадянину Ірану, якого раніше притягували до відповідальності за шпигунство в Україні.

У Службі безпеки зазначили, що технології, передані українцем, мали використовуватись для серійного виробництва комплектуючих військових кораблів. Серед компаній — російські заводи, що будують кораблі для військового флоту РФ.

"Контррозвідники СБУ спрацювали на випередження — своєчасно викрили і поетапно задокументували злочинні дії зрадника. Завдяки цьому було зірвано спробу передачі за кордон стратегічно важливих розробок України", — йдеться в повідомленні.

Під час обшуку у чоловіка вилучили мобільний телефон, для копіювання документів та комунікації з іноземцями.

Станом на 15 лютого затриманому повідомили про підозру у держзрадіЧастина друга статті 111 Кримінального кодексу України. Йому загрожує довічне ув’язнення.