За інформацією: Суспільне.
Біля села Шевченкове Миколаївської області місцева влада планує прибрати стихійний ринок, натомість облаштувати його в іншому місці. Підприємці з Миколаївщини та Херсонщини, які реалізують там продукцію, скаржаться: спочатку їм заборонили торгувати вздовж траси, а тепер і при вʼїзді в село. Станом на 18 вересня 2024 року поліція склала на 12 людей адміністративні протоколи.
Про облаштування ринку на новому місці кореспондентам Суспільного розповів голова Шевченківської територіальної громади Олег Пилипенко.
Стихійний ринок, що заважає руху транспорту, планували перенести ще у 2021 році — завадило повномасштабне російське вторгнення, каже Пилипенко. Зі слів посадовця, для нового ринку є територія на площі 20 гектарів, що розташована у зручному логістичному місці.
"Ця земельна ділянка пройшла реєстрацію і зараз буде зміна цільового призначення. Надалі буде виготовлення проєктно-кошторисної документації для того, щоб побудувати повноцінний, узаконений ринок", — пояснює Олег Пилипенко.
Овочі і фрукти, що продають на стихійному ринку біля села Шевченкове. Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
Чиновник говорить, за сприятливих умов ринок можуть облаштувати щонайменше у 2025 році. Наразі підприємцям пропонують переміститись безпосередньо на територію села Шевченкове або комунікувати з власниками земельних ділянок, що розташовані уздовж траси М-14: у них є цільове призначення для придорожнього сервісу, торгівлі тощо.
Такий вигляд має ринок біля села Шевченкове. Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
Ще один варіант, каже Пилипенко — реалізовувати продукцію у Миколаєві. 16 вересня виконком Шевченківської сільської ради ухвалив рішення щодо демонтажу самовільно встановлених деревʼяних конструкцій.
Голова Шевченківської територіальної громади Олег Пилипенко. Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
На людей, які реалізують товари на стихійному ринку, вже склали 12 адміністративних протоколів за статтею 152 Адміністративного кодексу України, говорить заступник начальника з превентивної діяльності відділу поліції №4 Миколаївського районного відділу поліції Олександр Сиротін.
"Нею передбачено заборона розміщення стихійної торгівлі, розміщення будь-яких обʼєктів в заборонених для цього місцях, а шляхова мережа — це і є заборонені місця. І в сукупності здійснення засмічення саме цієї ділянки вулиці та проїжджої частини", — додає Олександр Сиротін.
Що кажуть підприємці на ринку
Місцевий підприємець Геннадій розповідає, попередні сільські голови планували та обіцяли виділити місце для ринку, втім цього так і не сталось.
"Сплачуються податки, всі необхідні з державою відбуваються стосунки. Але так трапилось, що тиждень тому почали приїжджати із 4-го відділку поліції. Поліція, яка обслуговує прилеглі до Миколаєва громади, і просто закривати людей, не давати торгувати", — говорить підприємець.
Підприємець Геннадій, реалізовує свою продукцію на ринку біля села Шевченкове. Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
Люди зібралися на ринку, щоб обговорити проблему закриття ринку. Село Шевченкове, Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
Жителька села Шевченкове Вікторія та її родина на цьому ринку реалізують вирощені овочі майже 20 років. Жінка розповідає, через бойові дії її власний будинок та будинок батька зазнав пошкоджень. Гроші, зароблені на ринку, витрачають на відбудову помешкань.
"На цей час, ми не знаємо, що у нас далі буде. Ми хочемо, щоб цей ринок працював, тому що це наше життя — ми з цього ринку живемо, без нього ми ніяк не проживемо. У мене особисто двоє дітей, я не працюю ніде", — говорить Вікторія.
Продукція, яку реалізовує Вікторія. Село Шевченкове Миколаївська область, 18 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
З Киселівки Херсонської області до села Шевченкове приїжджають торгувати Тетяна з чоловіком. Жінка говорить, сплачують податки й допомагають Збройним силам України.
"Нас не розуміють. За що нам жити, за що? Дали 90 тисяч на "єВідновлення", а дах коштує до 200 тисяч, де брати гроші? Залишилася земля, залишився трактор, треба робити, треба відновлювати, треба підіймати державу", — додає жителька Херсонської області Тетяна.
Читати ще
Читати ще Пожежі, мінування, обстріли: збитки довкіллю Миколаївщини через воєнні дії становлять понад 90 мільярдів гривень
Читати ще Платники податків на Миколаївщині перерахували майже 600 мільйонів гривень на підтримку армії