Спогади про життя під обстрілами у Степовій Долині на Миколаївщині. Історія родини, яка втратила дім

Двір біля зруйнованого будинку. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Комп’ютер, у якому зберігались фото й відео про життя до 24 лютого 2022 року, був у будинку, в який прилетів російський снаряд. У будинок Олени російські ракети прилітали кілька разів — найбільше руйнувань було влітку 2022 року. Зі слів жінки, кілька місяців, усе, що було в хаті, лежало під дощем та снігом. Залишки цих речей і зараз лежать на вулиці.

"Люди йшли пішки — що в сумку накидали, з тим і пішли. У нас евакуації з села не було, у нас кожен діставався, як міг. У нас були тут з дітками, були вагітні, по погребах сиділи", — розповідає місцева жителька.

Зруйнований будинок Олени — після снарядів російських військових. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Протягом березня-квітня 2022 року, уся родина Олени виїхала з селища.

"А потім мій чоловік на велосипеді раз у три доби з "Октябрьська" (Корабельний район Миколаєва — ред.) польовими дорогами їздив — було багато сусідських собак, була птиця людська — кури, качки в людей, були корови ще деякі — не вийшли з села. То він приїздив — приблизно до початку вересня він їздив раз у три доби. Я варила дві великі каструлі каші собакам", — говорить Олена Кононюк.

Речі зі зруйнованого будинку. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

До повномасштабної війни у господарстві, окрім курей і качок було десять корів та телята. Коли жінка з сім'єю залишили селище, їхні корови, як і сусідські, пішли в поля.

"Дві стовідсотково вбили. Одна була дев’ятий місяць тільна, її розірвало: теля в одну сторону, вона в іншу. То чоловік з братом – там була від снаряда яма, вони її розрізали та туди закинули, бо дуже корови ходили й нюхали – це для них було… А друга трошки пізніше – він коли вже їздив, на полі лежала", — розповідає Олена.