Справедливий мир та правосуддя є важливими елементами закінчення війни — автор «української» резолюції в ПАРЄ

Румунський депутат ПАРЄ Юліан Булай, на основі доповіді якого була ухвалена резолюція про необхідність забезпечення відповідальності та уникнення безкарності РФ, вважає, що закінчення війни та справедливий мир неможливі без правосуддя та покарання агресора на основі міжнародного права.

Про це, а також про те, чому він запросив до діалогу в Раді Європі американського президента Трампа, він розповів кореспонденту Укрінформу після ухвалення документу.

«У світі, де великі держави граються з наративами, які не включають в себе справедливий мир і правосуддя як найважливіші елементи закінчення війни, як ніколи важливо, щоб ми в Раді Європи звертали на це увагу», — сказав Булай.

Саме тому він запропонував провести термінові дебати під час весняної сесії ПАРЄ та підготував резолюцію, яка окреслює, що саме означають ці поняття.

«Я думав про те, що великі гравці дбають про мирні угоди лише з точки зору обміну товарами та вигоди, і вони думають про війну в Україні, не думаючи про справедливість і справедливий мир. Але саме тут, в Раді Європи, ми ініціювали клопотання, які лягли в основу майбутнього Спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії. Російська Федерація повинні заплатити ціну за невиправданий напад на Україну, і якщо ми не створимо систему правосуддя навколо закінчення війни, то ця трагедія буде продовжуватися на європейській землі», — наголосив він.

Булай нагадав, що саме Рада Європи започаткувала також Реєстр збитків та буде закінчувати розробляти механізм компенсації. Тому було важливо вкотре підкреслити необхідність правосуддя після завершення російської агресивної війни в Україні.

Читайте також: Росія має відповісти за агресію проти України та воєнні злочини — ПАРЄ

Під час своєї промови автор резолюції також запросив до Ради Європи американського президента Дональда Трампа.

« Я запросив пана Трампа для того, щоб розділити з ним гідність дискурсу про справедливе завершення війни. Важливо, щоб ми з усією смиренністю і добротою мали можливість з нашими американськими партнерами провести таку дискусію, аби вони зрозуміли, що для досягнення миру не можна уникати розмов про справедливість», — сказав він.

Нагадаємо, що США, разом з Канадою та ще 4 країнами, є державами-спостерігачами Ради Європи. Однак, за словами Булая, за 5 років роботи він не зустрічав у Раді Європі жодного представника парламентського корпусу США.

Як повідомляв Укрінформ, у середу в Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо агресивної війни Росії в Україні.

Джерело

Довідковий Миколаїв