США не припинятимуть зусиль для покарання за злочини Росії у війні проти України — Держдеп

Сполучені Штати залишатимуться другом України при всіх адміністраціях та продовжать зусилля, щоби допомогти притягувати винних за воєнні злочини, злочини проти людяності та інші злодіяння у війні РФ проти українців.

Це підкреслила в ексклюзивному коментарі Укрінформу заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро демократії, прав людини та праці Моніка Якобсен.

«Сполучені Штати є і залишатимуться другом України при всіх адміністраціях»,- зауважила представниця Держдепу.

Вона підкреслила, що Сполучені Штати послідовно виступали за притягнення до відповідальності всіх, хто несе відповідальність за звірства, воєнні злочини та порушення прав людини у війні проти України.

«Ми підтримали зусилля з документування злочинів і тиснули на відповідні органи задля притягнення винних до відповідальності. І ми продовжимо ці зусилля»,- підкреслила Якобсен.

Читайте також: Українські правозахисники розповіли в ООН про злочини Росії на окупованих територіях

Вона зауважила, що Сполучені Штати тісно співпрацюють у цій сфері з українським урядом та сприяють винесенню цих питань на обговорення в Раді ООН з прав людини, Раді Безпеки ООН та на Генасамблеї ООН.

«Ми реалізуємо широку програму у сфері прав людини, щоби підтримати зусилля України на цьому фронті»,- зауважила представниця Держдепу.

Один із пріоритетів такої роботи – повернення депортованих та примусово переміщених українських дітей додому. За словами Якобсен, Сполучені Штати визначили ці дії російського режиму як злочин проти людяності, що є серйозним звинуваченням.

«Коли ми вживаємо такі серйозні визначення, ми демонструємо, що готові сприяти притягненню до відповідальності, забезпеченню справедливості та правового захисту»,- наголосила вона.

Читайте також: Україна підготувала оновлену резолюцію ГА ООН щодо прав людини на окупованих територіях — Кислиця

У цьому зв’язку представниця Держдепартаменту США підкреслила, що американська сторона взаємодіє напряму з Україною, міжнародними організаціями, громадянським суспільством, щоби якомога швидше повернути українських дітей додому.

Якобсен також нагадала, що з цією метою заступниця держсекретаря США Узра Зея недавно перебувала з візитом у Монреалі. Вона опрацювала разом з Україною та іншими партнерами шляхи взаємодії в цьому питанні, а також способи добитися правосуддя над тими в Росії, хто чинив злочини і зловживання.

Як повідомляв Укрінформ, 30-31 жовтня у Монреалі відбулася дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб».

Фото: Посольство України в США

Джерело

Довідковий Миколаїв