«Стан освіти на Миколаївщині виглядає оптимістично» — міністр освіти України

Міністр освіти України Оксен Лісовий. Фото: УНІАН

На Миколаївщину сьомого грудня з візитом прибув міністр освіти України. Оксен Лісовий відвідав садочки, школи та університети в місті та області.

Думками про стан освіти в регіонах міністр освіти України Оксен Лісовий поділився із журналістами Суспільного.

Школи поки що не можна вводити в офлайн навчання, на жаль. Деякі садочки працюють, молодці. Більше сховищ потрібно, звичайно, і сподіваємося, що ми будемо просуватися. Будемо вивільняти територію області й це дозволить нам мати більше часу на реакцію щодо тривог, бо це те, що сьогодні не дозволяє повернути саме школярів до навчального процесу, але онлайн навчанню теж приділяється увага.

Зі слів Оксена Лісового, в області школярам доставили гаджети для навчання, але станом на сьоме грудня є ще потреба в техніці. Також в область доставили шкільні автобуси.

"Ми вчора дивились громади — бачили, що освітяни в громадах дуже заряджені на відновлення. Бачимо, що повертаються. Були в Первомайській громаді, де було 900 школярів, а зараз ми там маємо вже 500 дітей, які повернулись", — розповідає міністр освіти України.

Посадовець додає, що освітній процес потребує інвестиції, докладання зусиль та відновлення матеріально-технічної бази.

"Влада тримає все на контролі. Люди повертаються, тому оптимістично виглядає все", — говорить Оксен Лісовий.

Що відомо про навчання на Миколаївщині

• У вересні 2023 року до першого класу в Миколаєві йдуть 3 220 дітей. У порівнянні з 2021-2022 навчальним роком кількість першокласників в місті зменшилась на 31 відсоток. Навчання розпочнеться у дистанційному форматі.
  • З першого вересня 2023 року одна зі шкіл в Миколаївській області розпочала очне навчання. Загалом на Миколаївщині станом на 11 вересня в офлайн форматі працює 57 закладів загальної середньої освіти.
  • У Миколаєві та області станом на 28 жовтня 2023 року не планують відкривати школи для очного навчання. Зберігається загроза обстрілів з боку російської армії.