Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук провів зустріч з делегацією групи з міжпарламентських зв'язків з Україною Палати депутатів Італійської Республіки, де обговорили ситуацію на полі бою та оборонні потреби держави.
Про це Стефанчук повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Вітаю в Українському Парламенті делегацію групи з міжпарламентських зв'язків з Україною Палати депутатів Італійської Республіки. Передусім відзначив високу інтенсивність співпраці між Верховною Радою України і Палатою депутатів Італії», — зазначив він.
Стефанчук підкреслив, що український парламент високо цінує те, що підтримка України та міжнародного права є одними з пріоритетів італійського головування в Групі Семи.
Під час розмови політики зосередилися, перш за все, на безпековій ситуації в Україні.
«Зазначив, що Росія продовжує постійні терористичні атаки проти України. Кожного дня від обстрілів потерпає мирне населення, внаслідок атак є руйнації дитячих садків, шкіл, лікарень та критичної інфраструктури. І надана Італією допомога, зокрема військова, допомагає врятувати тисячі життів», — підкреслив Голова ВР.
Водночас співрозмовники зосередилися на нагальних оборонних потребах та рішеннях, до яких Україна закликає партнерів. Насамперед це можливість використовувати надану державі партнерами зброю без будь-яких обмежень, вражати ті військові цілі на території РФ, які становлять високу загрозу для українських міст, особливо прифронтових.
За словами спікера українського парламенту, також важливим є надання Україні більшої кількості систем ППО.
Читайте також: Мелоні запевнила, що Італія залишається поруч з Україною
Стефанчук акцентував на необхідності «гуманітарного щита» протиповітряної оборони для західних регіонів України і використання ППО країн НАТО для збиття російських ракет і дронів над містами, що межують з країнами Альянсу.
«Також приділив увагу двом напрямам — європейській та євроатлантичній інтеграції України», — додав він.
Як повідомляв Укрінформ, раніше прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що її країна залишається поруч з Україною під час війни з Москвою.
Фото: Фейсбук Руслана Стефанчука