За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині першого лютого 2025 року відбувся тренінг для цивільних зі стрільби з бойової зброї "Стрілецька справа. 3.0". Його організували волонтери Благодійного фонду Сергія Притули спільно з військовослужбовцями морської піхоти.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Благодійного фонду Сергія Притули Ольга Напханенко.
За її словами, взяти участь у тренінгу могли люди віком від 18 років, які пройшли курс з безпечного поводження зі зброєю і заповнили стандартну Google-форму. Ще одна умова — вільний донат.
"Ми відштовхуємось від військових, коли в них є можливість. Усе організували за тиждень, а людей набрали всього за 22 хвилини — це дуже швидко. Раніше ми проводили такі заходи двічі на місяць, а якщо не виходило — раз на місяць. Зараз дуже важко, бо багато хлопців перебувають на різних напрямках", — розповідає волонтерка.
Зброя з якої навчалися стріляти учаники тернінгу. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Перед тим, як взяти до рук зброю, учасникам організували інструктаж сержанти та офіцери морської піхоти. В якості мішень — сталеві гонги.
"Ознайомлюємо цивільних із видами зброї, яку використовує морська піхота, зокрема: Colt M4A1, АК-74 — як трофейну зброю, захоплену у противника, а також сучасну FN SCAR-L", — говорить військовослужбовець 140 ОРБ КМПОкремий розвідувальний батальйон морської піхоти Red.
Інструктаж для учасників тренінгу. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк"Ми не хочемо показати, що у ворога все відстале, але ми хочемо показати, наскільки краща і на рівень вища зброя стандарту НАТО за радянську зброю".
Тренінг зі стрілецької справи. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Ярослав прийшов на тренінг зі стрільби з бойової зброї. Чоловік каже, про нього дізнався з соцмереж. Вважає такі заходи важливими в часи повномасштабної війни.
"Треба тренуватися багатьом. Мені зараз 24 роки. Я розумію, що може таке бути, що і я буду воювати", — говорить Ярослав.
Ярослав стріляє по мішенях. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Ще одна учасниця тренінгу Олександра каже, стріляла як з трофейної зброї АК-74, так і з наданої західними партнерами Україні. З її слів, різниця відчутна.
"З Калашникова важче цілитися, і загалом він не такий зручний у руках. Це особливі відчуття. Адреналін підвищується, особливо коли влучаєш у ціль — це неймовірне задоволення", — розповідає Олександра.
Олександра стріляє з трофейної зброї АК-74. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Тренінг відвідало 15 учасників. Подібні заходи планують організовувати і надалі, говорить Напханенко.
Читати ще
Читати ще
Кулемети, снайперські гвинтівки та гранатомети. У Миколаєві відбувся тренінг зі стрілецької справи