За інформацією: Суспільне.
У Миколаєві по проспекту Богоявленському можуть вирубати 180 дерев. Замість них на цій ділянці підрядник хоче збудувати автозаправку та супермаркет. З мешканцями прилеглих будинків щодо спилювання рослин не радились.
Про те, на якому етапі погодження вирубки від міської ради та чи лишать дерева, кореспонденти Суспільного поспілкувалися з головним архітектором міста та держінспекторкою.
Сьомого травня інспектори Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу обстежили територію, визначили кількість та породи насаджень, говорить фахівчиня установи Наталія Барчук.
"Зараз підрядник повинен отримати обов'язкову оцінку впливу на довкілля, якої в нього немає, обов’язково з позитивним висновком, та отримання плану будівництва і дозвіл на нього. І тільки після цього починати роботи зі спилювання дерев", — пояснює інспекторка.
Інспекторка Держекоінспекції Наталія Барчук. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
На ділянці насаджено понад 180 дерев, зокрема дуби, акації, тополі. Фахівчиня Наталія говорить, що проти їхньої вирубки.
"Бо вони дають повітря, в нас у Миколаєві повинні бути дерева. У нас вони дуже багато гинуть і дуже погано приймаються. Тому зрубування таких зелених зон, ми вважаємо, дуже погано впливає на стан нашого довкілля", — додає жінка.
За словами головного архітектора міста Євгена Полякова, в департаменті архітектури не погоджували вирубку жодного дерева.
"Натомість в офіційних документах, які ми підписували, ми навпаки вимагали додаткову висадку дерев згідно з тими рішеннями, які приймалися на міській раді. Це близько 57 дерев, серед яких дуби, липи й клени. Тобто нашою вимогою було не зменшення кількості зелених насаджень, а їх збільшення", — каже чоловік.
Головний архітектор міста Євген Поляков. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
Архітектор Поляков додає, що в державі існують встановлені процедури оцінки екологічних наслідків і впливів. Зокрема оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка.
За ці процеси відповідають певні державні органи та інспекції, які їх розробляють, погоджують і впроваджують. Обов’язковим етапом є громадські обговорення, говорить Євген Поляков.
Дерева Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Дерева Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Дерева Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Дерева Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Місцева жителька Валентина розповідає, щодо вирубки дерев у зеленій зоні з мешканцями прилеглих будинків ніхто не радився.
"Я, звичайно, проти того, щоб вирубували дерева. Треба їх насаджувати, щоб було повітря. А якщо будуть заправки, дві заправки вже є, ще третю, четверту — це блюзнірство, жах. У такому місці прибирати дерева — це злочин", — каже жінка.
Читати ще
Читати ще
Намалював символіку РФ: на Миколаївщині чоловіка притягнули до відповідальності