
Існуючі тарифи, та останні новини
Тарифи на електроенергію, для населення України не змінювались с 2017 року, але у травні 2020року суспільство потрясла новина про зміну існуючих тарифів для населення і підприємств. Якщо ціна на електроенергію для підприємств, росла кожен рік, то прості люди виявились неготовими до цього.
Перш ніж перейти до останніх новин, слід нагадати існуючі тарифи, для різних груп споживачів цього виду послуги у Миколаєві.
- Для побутових споживачів, які витрачають менше 100 кв в годину — 90 коп.
- Для побутових споживачів, які витрачають більше 100 кв в годину – 168 коп.
- Для непобутових споживачів першого класу -1,78 грн.
- Для непобутових споживачів другого класу – 2,16 грн.
Тут слід пояснити різницю між першим та другим класом, для підприємств. До першого класу відносяться споживачі, які споживають 27,5кВт у годину, або більше, а споживачі другого класу використовують меншу кількість електроенергії.
Згідно з новими тарифами, які пропонує кабінет міністрів, існуючі тарифи для підприємств виростуть на 20%. Ці зміни стосуються не тільки непобутових споживачів, тарифи для населення теж стануть вище. Тепер перші 100кв будуть коштувати не 90 коп, а 1,68 гр. Тарифи для населення, зростають майже удвічі і це буде серйозним ударом, по гаманцю звичайного українського громадянина.
Зелена енергетика
Основним фактором підвищення існуючих тарифів, є так званий «зелений сегмент» електроенергії. Це екологічно чисте джерело здобуття енергії, яке дуже популярно в країнах Європи. Але окрім плюсів цього виду отримання електроенергії, він має і істотні недоліки. Про основні позитивні та негативні сторони зеленої енергетики треба розповісти подрібніше.
- Зелена енергетика виробляє екологічно чисту електроенергію, при її виробництві в атмосферу не потрапляють небезпечні та шкідливі для людського здоров’я речовини.
- Цей вид виробництва, не потребує придбання палива в виді вугілля, або природнього газу. Розвиток цього сегменту енергетики, дозволить Україні стати, частково незалежній вид іноземних поставок палива.
- Просте технічне обслуговування. Сонячні панелі потребують лише регулярного очищення, їх потрібно мити від пилу декілька раз на рік, та після сильних проливних дощів.
Але зелена енергетика володіє і значними недоліками, про які не слід забувати, про них буде сказано нижче.
- Вітряки та сонячні панелі не можуть працювати постійно, у нічні часи від сонячних панелей немає толку, окрім того вони не генерують електрику під час складних погодних умов. А при відсутності сильного та стабільного вітру безкорисними стають і вітряки.
- Установка такого обладнання, вимагає значного простору, та робить значні земельні площі непридатними для сільської діяльності, або під забудову корисними будівлями.
- Зелена енергетика, вимагає значних затрат на закупку її компонентів і модернізацію. Це робить даний вид виробництва електрики, самим дорогим з існуючих.
Треба подрібніше зупинитись на останньому пункті. Підприємство яке провадить виробництво екологічно чистої енергії, є приватним підприємством, яке хоче швидше повернути гроші, витрачені на його впровадження. Тому керівництво даного підприємства підвищує тарифи на свою продукцію.
Держава підтримує виробника екологічно чистої електроенергії и реалізує його продукцію по території країни. У зв’язку з останніми подіями на ринку нафти, курс долара різко виріс, що вимагає від керівництва компанії підвищити затрати на придбання необхідних матеріалів. Це, в свою чергу провокує підвищення вартості електроенергії для населення.
Інші причини підвищення тарифів
Окрім зеленої енергетики є ще декілька факторів, провокуючих підвищення цін на електрику. Будь-яка проблема в економіці держави, є комплексною і енергетична галузь не є виключенням. Основні проблеми енергетичної галузі, буде показано нижче.
- Більша частина ТЕС потребує значних витрат на ремонт та модернізацію. А це дуже великі гроші, навіть плановий ремонт вимагає значних витрат з державного бюджету.
- Нестабільність ринку твердого палива, зокрема вугілля. Всі ТЕС проектувались під конкретні марки вугілля і перехід на інші види палива, потребує значних витрат на переобладнання електро-станцій.
- Загальній рівень инфляції теж вносить свій вклад формування цін на електрику, останні роки цього вдавалося уникнути. Але тепер, під час пандемії, коли казна не отримує тих коштів, які потрібна була, цей фактор не можна ігнорувати.
Висновки
Як ми бачимо сьогодні, енергетична галузь переживає не кращі часи, за першу половину 2020року весь світ пережив декілька сильних економічних потрясінь. Спочатку нафтова війна, потім світовий карантин погано відбилися на світовій економіці і це тільки перша половина року. Що буде далі ніхто не знає, але далеко не факт, що друга половина року буде більш спокійною. Вже ходять розмови про нову світову кризу, яка може наступити на початку 2021року. Поки ці розмови на рівні чуток, але треба уважно слідкувати за світовими новинами і робити висновки.