Татуювання і донати: як миколаївець перетворив свій бізнес на волонтерську справу

За інформацією: Суспільне.

Миколаївський татуювальник Денис Архипов понад два роки збирає донати для українського війська та закуповує гуманітарну допомогу. Свою роботу з нанесення татуювань також частково перетворив у волонтерську діяльність.

Своєю історією Денис поділився з кореспондентами Суспільного.

Денис Архипов понад вісім років наносить татуювання. З початком повномасштабної війни улюблена робота почала відходити на другий план, чоловік почав волонтерити.

"Поїхали до третьої лікарні, завезли ліки, потім поїхали на ДОФ готувати коктейлі Молотова, потім готувати блокпости. Потім якось з гуманітаркою зачепився і пішло-поїхало", — розповідає Денис.

Волонтер Денис Архипов під час розвезення гуманітарної допомоги. Архів Дениса Архипова

З його слів, тоді ж задумався, як свою професію повʼязати з волонтерством. Спочатку безкоштовно робив татуювання військовим.

"О другій ночі, о третій приїжджали робити тату групи крові. Це все я робив безкоштовно, незалежно від часу. Бувало й таке, що добу робили", — говорить волонтер.

Процес створення тату. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

В січні 2023 року в прямому ефірі збирав донати для ЗСУ.

"То був запит від нашої миколаївської бригади на пікап. Ми разом з іншими волонтерами зробили тату-марафон. Я дві з половиною доби працював. Була пряма трансляція. Дивилися люди з різних країн", — розповідає Денис Архипов.

Читати ще

Читати ще

Рекорд України. Миколаївський майстер 63 години в режимі нон-стоп набивав тату людям

Тоді встановив рекорд України з найдовшого благодійного сеансу татуювання кільком людям. Потім, чоловік каже, почав частину прибутку від роботи тату-салону віддавати на потреби ЗСУ. Військовий на псевдо Доцент каже, отримують допомогу від Дениса з 2022 року.

"Це були аптечки, потім акумулятори, павербанки, ще якісь прилади для звʼязку, оскільки ми підрозділ, який забезпечує бригаді звʼязок", — говорить Доцент.

Військовий на псевдо Доцент Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Гуманітарна допомога для військових Архів Дениса Архипова

Наразі волонтер формує нові відділення тату-студії — в інших містах України.

"Наприклад, в Одесі буде працювати студія для нашої 123 бригади ТрО, в Києві ми зараз формуємо студію для 108 батальйону "Вовків Да Вінчі", — зазначає Денис.

Денис Архипов, процес створення тату та встановлення рекорду України. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Він каже, для формування своєї команди сам навчає людей.

Чому ми це робимо? Ну, по-перше, тому що розуміємо: якщо бізнес не вийде на якийсь масштабніший рівень допомоги для підрозділів — задумайтесь, навіщо вам буде потрібен цей бізнес, якщо тут будуть росіяни.

Довідковий Миколаїв