«Те, що необхідно фронту!». Миколаївські волонтери виготовляють павербанки, грілки та буржуйки для військових

За інформацією: Суспільне.

Волонтери миколаївської організації «Help ZSU Mykolaiv» тримають зроблену буржуйку для військових, 17 грудня 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві волонтерська організація "Help ZSU Mykolaiv" виготовляє для військових павербанки, одного з яких вистачає на чотири підзарядки станції для Mavic.Серія компактних квадрокоптерів з дистанційним керуванням для особистої та комерційної аерофотозйомки та відеозйомки. Також взимку створюють хімічні грілки та буржуйки на фронт.

Про організацію, колектив та механізм роботи дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Волонтер та керівник організації "Help ZSU Mykolaiv" Микола Ткаченко та ще 13 його колег створюють павербанки, грілки, буржуйки та свічки. Розповідає, це те, що необхідно українським військовим.

"У нас просто збір однодумців і людей. Зрозуміли, що потрібно багато допомоги. Допомагали те, що ми могли зробити своїми руками. Були проблеми у хлопців на блокпостах не було зв‘язку, викупивши рації, які не працювали, ремонтували, передавали хлопцям", — говорить Микола Ткаченко.

Керівник організації «Help ZSU Mykolaiv» Микола Ткаченко. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Взимку волонтери створюють хімічні грілки. За основу механізму виготовлення взяті звичайні медичні грілки

"Натрій ацитат Натрій ацетат, оцтовокислий натрій, хімічна формула CH3COONa — сильний електроліт, натрієва сіль оцтової кислоти. Це безбарвна гігроскопічна сіль. Має широкий спектр застосувань. Спрощене позначення, за допомогою абревіатур: AcONa, де Ac – ацетильна група. Зазвичай зустрічається у вигляді тригідрату (CH3COONa·3H2O).використовуємо, він нагрівається до 60°, кристалики пропадають, дой-пакПакет із круглим дном, що дозволяє пакету вертикально стояти на полицях вітрин., звичайний, який, майонез ви бачите, але дой-паки ми використовуємо ті, які можна кип‘ятати", — каже керівник ВО "Help ZSU Mykolayiv".

Волонтери за роботою. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Волонтер Єгор розповідає, механізм роботи дуже легкий. Тепла вистачає на чотири години, потім її можна перекип'ятити та використовувати ще щонайменше 20 разів.

"Потрібно взяти її просто в руки та натиснути за допомогою пружинки, які ми виготовляємо і відбудеться реакція збудження речовини й вона з рідкої перетвориться у таку кристальну й тверду", — говорить Єгор.

Проте основною діяльністю, керівник організації вважає створення павербанків.

"Перший павербанк був зроблений з батареї "leaf", електроавтомобіля, їх можна було, на той час, як війна почалася, коли люди почали вигрівати ці павербанки звідусіль, купити їх було проблематично, а хлопцям вони потрібні були. Оскільки в ліфі стоїть батарея літій, літій-іон, це звичайний елемент, з тими самим вольтажем який є у звичайному павербанку", — розповідає Микола Ткаченко.

Павербанки, зроблені волонтерами. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Павербанк із батареєю електромобіля був переданий Збройним силам України, після чого замовлення Микола почав отримувати систематично.

"Зараз ми використовуємо у великих павербанках ось такі елементи, це елементи не БУ, виготовляються в Європі, ними перепаковують акумулятори на автівках", — каже очільник організації.

Матеріали для павербанків. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Павербанка більшої потужності вистачить на 3-4 зарядки станції Mavic, меншими частіше заряджають телефони.

Волонтер Олексій розповідає, що розташовано всередині пристрою.

"Збираємо з одноразок павербанки, майбутні. Люди, зазвичай, купують одноразові електронні цигарки, оскільки вони розряджені ми їх потім розбираємо та збираємо такі касети невеличкі, приміряємо їх, заряджаємо і надаємо їм друге життя. Формуємо з них дві такі касети, потім вставляємо їх безпосередньо в корпус, розпаюємо контакти", — говорить чоловік.

Волонтери. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Корпус створений за допомогою 3Д-принтера, його також виготовляють тут

В основному запити зі створення і друку певних деталей для FPV дронів. За допомогою спеціальних програм забезпечення 3Д-модель перетворюється в певні інструкції для 3Д-принтера, вони завантажуються у 3Д-принтер, вставляється сам філамент і відбувається процес друку.

Деталі зроблені на 3-Д принтері. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Також волонтери створюють буржуйку, для яких достатньо підпалити та помістити всередину воскову свічку.

"Ми їх робимо з використаних балонів після фреону. По Миколаєву багато місць після літнього сезону, які мають такі балони ми їх збираємо, акумулюємо і потім переробляємо у такі вироби", — розповіли волонтери.

Волонтер Олександр тримає буржуйку. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Тепла від однієї такої свічки вистачає приблизно на 1, 5 години.

Довідковий Миколаїв