Технологічна підтримка для ЗСУ: на Миколаївщині виготовляють FPV-дрони

За інформацією: Суспільне.

Віктор та Сергій тестують зроблені дрони. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині волонтери виготовляють FPV-дрони для українських військових. Збирають їх у власноруч облаштованій майстерні, після чого випробовують самотужки в полі.

Про виготовлення дронів та як їх тестують дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Волонтер Віктор разом з братом Сергієм та іншими військовими збирають FPV-дрони вже чотири місяці завдяки донатам небайдужих людей. Віктор каже, вибір заняття — не випадковий, любов до техніки ще в дитинстві прищепив батько.

"У нас батько — радіотехнік. Що ми яскраве згадуємо — нам батько купив радіоприймачі-конструктори ще в радянський час. Ми їх зібрали. І як поїхали в табір, то ми там були "хлопцями з приймачами", — розповідає Віктор Черняєв.

Віктор збирає дрони. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Зі слів волонтера, він не є професійним пілотом, однак пройшовши курси в проєкті "Victory Drones", навчився збирати та запускати безпілотні літальні апарати.

"За технічними характеристиками він може підіймати до півтора кілограма, але в бойових умовах і реаліях нормально — це кілограм. Щодо дальності — залежить куди йому треба летіти. Він може полетіти сім-вісім кілометрів, а якщо з ретранслятором, то й далі", — говорить Віктор Черняєв.

Дрон в польоті. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Волонтер Сергій Черняєв додає, що повноцінно випробовують і підлаштовують дрони під себе вже самі військові.

"Запит великий. Наскільки я володію інформацією, одна група із трьох пілотів, яка проводить пілотування і відпрацювання бойового завдання, за декілька годин може використати й 13-17 дронів залежно від кількості цілей і завдань, які перед нею стоять", — говорить Сергій Черняєв.

Віктор налаштовує дрон. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Збір коштів на волонтерство проводять через соцмережі. У своєму TikTok-каналі ведуть прямі трансляції виробництва.

"Виробництво одного дрона поділено на деякі етапи. Якщо сумарно скласти — дві години, ну три години максимум. Сьогодні збираємо рами. Сіли і збираємо, все, не розтягуємось на різні роботи. Найскладніше, звичайно, не перегріти, як паяєш міцні проводи", — говорить Віктор Черняєв.

Виробництво дронів. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Українським військовим вже безкоштовно відправили на фронт 18 FPV-дронів. Зі слів Сергія, ускладнює процес виробництва — довгий термін доставки комплектуючих з-за кордону.

"Наприклад, нашою групою, якою ми працюємо, ми могли б збирати від 5 до 10 дронів на день. Але в нас немає, по-перше, такої кількості донатів. А по-друге, у нас немає такої кількості запчастин"

Безпілотник, який створили волонтери. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Єдиний спосіб прискорити процес виготовлення безпілотників — запустити масштабне виробництво комплектуючих в Україні. Адже більшість деталей закуповують в Китаї.

"Вартість одного дрона "сімки" виходить в межах 13 тисяч гривень. Це з батареями. Є в нас вже рами, які зібрані і виконані нашими українськими виробниками. Така рама відрізняється від китайських. Вона трошки важча. Але витримує ті всі навантаження, які передбачені по параметрах", — розповідає волонтер.

За словами Сергія, жартома, у військах дрони, в яких рама виконана з жовтого кольору, називають золотим дроном.

Боротьба за незалежність через технології: на Миколаївщині виготовляють FPV-дрони. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Станом на 20 лютого на етапі збору 10 FPV-дронів. Також волонтери шукають фінансування на нові. Кожен безпілотник, називають на честь загиблих українських військових, аби росіяни відчули їхню помсту.

Довідковий Миколаїв